2010 Rugsėjo 14

Politika

Vilniaus konservatoriai siūlo šalinti merą V.Navicką iš partijos

veidas.lt

Antradienio vakarą posėdžiavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vilniaus sueigos taryba nutarė rekomenduoti partijos Priežiūros komitetui iš partijos šalinti Vilniaus merą Vilių Navicką.

Už tokį Seimo nario Kęstučio Masiulio siūlymą balsavo 19 tarybos narių, prieš buvo 2, 1 susilaikė, vienas biuletenis rastas sugadintas. Balsavimas buvo slaptas.

K.Masiulis BNS sakė siūlęs balsuoti dėl siūlymo V.Navickui atsistatydinti iš mero pareigų, tačiau pasirinkta kita formuluotė.

TS-LKD Vilniaus sueigos vadovas parlamentaras Mantas Adomėnas BNS sakė, kad pozicija dėl siūlymo merui trauktis iš pareigų buvo vyraujanti.

“Taip pat jam siūloma trauktis iš savivaldybės tarybos kandidatų sąrašo”, – tvirtino M.Adomėnas.

“Tai antras meras, kuriam siūliau pasitraukti iš mero posto. Pirmas buvo Artūras Zuokas, antras – V.Navickas. Manau, kad turiu tam moralinę teisę, pats pasiūliau V.Navicką įrašyti į kandidatų sąrašą”, – sakė K.Masiulis.

Jo teigimu, antradienio posėdyje dalyvavo ir pats V.Navickas, jis nesutiko su jam mestais kaltinimais. Meras sakė per daug pasitikėjęs, todėl su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču kalbėjęs neatsargiai.

BNS turimas garso įrašas atskleidžia, kaip meras V.Navickas, praėjusią savaitę susitikęs su Š.Skuču, “mokė” kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

Įraše girdėti, kaip V.Navickas per pokalbį su partijos bičiuliu, savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču sako, kad vieną nurodymą, kuris naudingas valdančiajai Tėvynės sąjungai, savivaldybės kontrolieriai gali atlikti per tris dienas, o tas, kuris naudingas “paksiniams”, gali trukti ir trejus metus.

Per pokalbį girdėti, kaip meras kaltina kontrolierių nekompetencija ir sako, kad šis išsikasė sau duobę, “gaus į ragus”.

Kontrolierius ne kartą sakė patiriantis mero spaudimą.

TS-LKD pirmininko premjero A.Kubiliaus nuomone, Vilniaus mero elgesį turėtų svarstyti partijos Priežiūros komitetas.

“Partija turi tai vertinti pagal numatytas procedūras, ir tuo užsiims partijos Priežiūros komitetas”, – A.Kubiliaus poziciją antradienį BNS perdavė jo patarėjas Virgis Valentinavičius.

Praėjusią savaitę V.Navickas siekė, kad Š.Skučas būtų atleistas iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų, tačiau savivaldybės taryba atsisakė šį klausimą įtraukti į posėdžio darbotvarkę.

Š.Skučas ir V.Navickas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai.

Š.Skučas antradienio vakarą dalyvavo Vilniaus sueigos tarybos posėdyje, bet jame nepasisakė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jau Jau rašo:

    Seniai laikas tai padaryti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...