2011 Vasario 19

Lietuva

Vilniaus Antakalnio kapinėse palaidotas poetas J.Marcinkevičius

veidas.lt

Šeštadienį Vilniaus Antakalnio kapinėse amžino poilsio atgulė poetas, dramaturgas, vertėjas, visuomenės veikėjas Justinas Marcinkevičius.

Jis amžinai išliks tautos atmintyje, per laidotuvių ceremoniją kapinėse sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Šiandien užverčiame paskutinį Justino Marcinkevičiaus gyvenimo poemos puslapį. Išeidamas Amžinybėn tautos poetas amžinai lieka tautos atmintyje. Jo tūkstančiai eilučių – meilės, laisvės ir tėvynės – pasklido po Lietuvą dainomis, pavirto tautą budinančiomis žiniomis”, – kalbėjo šalies vadovė.

FB-KV179534

Pasak prezidentės, poetas savo gyvenimu teigė sąžinę ir dorą, buvo ir liko “šių vertybių pavyzdys virš sistemos, virš politikos, su žmogumi”.

“Savo dainomis poetas kalbėjo apie nesibaigiančią kelionę į laisvę, laisvę tautos ir kiekvieno mūsų vidinę. Geriau nei kas kitas suvokė, jog laisvė be atsakomybės – vienadienė, todėl taip brangino istorinę atmintį, atskleidė mums K.Donelaitį, M.Mažvydą ir Mindaugą, kad nebijotume atsakomybės prisiimti”, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

FB-SM179566

Anot jos, Lietuva prarado tėvą, brolį, draugą, žmones vienijusį laisvės šauklį, santarvės žmogų.

“Tegul Lietuvos žemė jo taip mylėta ir godota priglaudžią kaip motina tegali priglausti savo mylimą sūnų. Atminkime J.Marcinkevičių ir būkime jo verti”, – sakė prezidentė.

Literatūros kritikas Valentinas Sventickas teigė, kad J.Marcinkevičius buvo visus Lietuvos žmones siejantis ryšys.

FB-SM179560

“Broliai ir seserys, jo broliai ir sesrys, ir vaikai. J.Marcinkevičius padarė viską, kad dar galėtume kreiptis vieni į kitus šiandienėje Lietuvoje ir šiandieniniame pasaulyje. Per šias dienas patyrėme, kad kiekvienas užkalbintas žmogus turi ką apsakyti apie J.Marcinkevčių ir save”, – kalbėjo V.Sventickas.

FB-KV179542

Laidotuvėse dalyvavo premjeras Andrius Kubilius su žmona Rasa, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, Vilniaus meras Raimundas Alekna, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, parlamentarai, signatarai, buvę Sąjūdžio iniciatyvinės grupės naria ir šimtai paprastų žmonių.

FB-SM179620

Poeto karstas iš Mokslų akademijos išneštas skambant Vilniaus arkikatedros varpams. Vežant karstą į kapines, jis buvo uždengtas trispalve.

Kapinėse trispalvę premjeras perdavė poeto našlei Genovaitei Marcinkevičienei.

FB-SM179627

J.Marcinkevičius palaidotas netoli Sausio 13-osios aukoms skirto memorialo. Laidotuvių apeigas atliko kunigas Gintaras Petronis.

Poetas mirė Vilniaus ligoninėje trečiadienio rytą, neatsigavęs po gruodžio pradžioje namų laiptinėje patirtos traumos. Kovo 10-ąją jam būtų sukakę 81-eri metai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...