2011 Kovo 17

Velsas

Vidaus vartojimas ir biudžetas atsigaus vėliau

veidas.lt

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius dar kartą pakartojo, kad Lietuva turėtų būti pasirengusi naujam išmėginimui – pakankamai sparčiam ekonomikos augimui, kurį gali lydėti noras išlaidauti ir atsipalaiduoti. Kita vertus, Vyriausybės vadovas sako, jog atsigaunant eksportui, vidaus vartojimas atsigaus tik vėliau, todėl biudžeto pajamos nedidės taip sparčiai.

“Ekonomikos augimą lemia spartus eksporto atsigavimas, kai atskirais mėnesiais – lapkričio- gruodžio mėnesiais Lietuvos eksportas buvo pats didžiausias per visus 20 nepriklausomybės metų. Taigi, ne tik išlipome iš duobės, bet ir pradėjome lipti į naujus kalnus”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Anot jo, kol kas negalima tvirtinti, kad eksportas ir toliau išsilaikys tokiose pat aukštumose, ypač po Japonijos kataklizmų ir eurozonos išbandymų.

“Čia turėtų ekspertai atsakyti, bet tokiom prognozėm remiantis matoma tokia Lietuvos ekonomikos perspektyva. Iš vienos pusės ji yra suteikianti vilčių ir optimizmo, iš kitos – turim labai realiai matyti, kad visų pirma atsigauna eksportas, vidaus vartojimas atsigaus vėliau. Tai reiškia, kad biudžeto pajamose situacija liks pakankamai įtempta, nes eksportas nėra ta sritis, kuri duotų daugiau pajamų į biudžetą. Todėl kartoju, kad turime neatsipalaiduoti ir turime siekti tikslų – deficito mažinimas, valstybės skolos valdymas”, – kalbėjo A.Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...