2010 Gruodžio 06

Biudžetas

Iš energetikos įmonių biudžetas galėtų pasipildyti dar 70 mln. litų

veidas.lt

Kitų metų valstybės biudžetas iš valstybės valdomų energetikos įmonių galėtų pasipildyti maždaug 70 mln. litų papildomų pajamų, pirmadienį pareiškė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

“Yra numatytos tam tikros lėšos, bus ieškoma toliau. Šiuo metu yra numatyta apie 70 mln. litų papildomų lėšų, kurios kitais metais galėtų papildyti biudžetą. Kol kas tai yra svarstymai, bet aš neabejoju, kad tuos 70 mln. litų bus galima pervesti į biudžetą”, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė ministras.

Pasak ministro, papildomų pajamų šaltiniai yra įvairūs: “Yra ir dividendai, yra ir kitų lėšų”.

“Mes turime labai pamatuoti: ar mes norime kelti tarifą tam, kad padidintume biudžetą, ar mes susitaikome su tuo, kiek įmonės pajėgios veikti, kiek pajėgios taupyti kaštus, nedidinant tarifų, ir tada, be abejo, didesnių tarifų į biudžetą nebūtų”, – teigė jis.

Jis teigė matantis galimybių gauti daugiau pajamų iš “Lietuvos dujų” dividendų.

“Rezervą aš matau, tai, be abejo, yra “Lietuvos dujų” dividendai, tai yra įmonė, kuri duoda pakankamai didelį pelną. “Klaipėdos nafta” duos dividendus į biudžetą, bus nagrinėjamas “Lietuvos energijos” pelnas”, – kalbėjo A.Sekmokas.

Jis neįvardijo, kiek valstybė galėtų gauti dividendų iš šių įmonių.

Ankstesniais skaičiavimais, Energetikos ministerijos įmonės kitąmet į valstybės biudžetą sumokėtų 24,1 mln. litų dividendų už 2010 metus. Sudarant 2011 metų biudžeto projektą, šis skaičius buvo tik 11 mln. litų.

Iš viso iš visų ministerijų valdomų įmonių kitąmet tikėtasi gauti 42,787 mln. litų dividendų.

Vyriausybė yra nurodžiusi Energetikos ir Susisiekimo ministerijoms iš jų valdomų įmonių į valstybės biudžetą 2011-aisiais pervesti apie 300 mln. litų papildomų pajamų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...