2011 Vasario 23

Raimundas Palaitis

Vidaus reikalų ministras gali jaustis ramus

veidas.lt

Išversti iš posto ūkio ministrą Dainių Kreivį ar energetikos ministrą Arvydą Sekmoką – kur kas svarbiau. Šiems ministrams Seimo opozicija nedelsdama parengė interpeliacijas. Tačiau, regis, ji kur kas atlaidesnė vidaus reikalų ministrui liberalcentristui Raimundui Palaičiui – interpeliacijos jam kol kas rengti nežadama. Svarstymai dėl R.Palaičio atsakomybės prasidėjo po to, kai per girto Trakų rajono policijos pareigūno sukeltą avariją žuvo žmonės. Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčenas nedelsdamas atsistatydino ir jau yra atleistas. Juolab kad praėjusią savaitę girtas prie vairo nutvertas ir R.Palaičio  vadovaujamos ministerijos darbuotojas.

Kai kurios opozicinės Seimo frakcijos jau paragino ministrą atsistatydinti, tačiau apie interpeliaciją kol kas nėra kalbama. Valentinas Mazuronis, “Tvarkos ir teisingumo” frakcijos seniūnas, aiškina, kad tai nėra opozicijos neprincipingumas. Tiesiog esą suvokiama, kad 71 parašo surinkti nepavyks. Tuo metu opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius apie atskiriems ministrams reiškiamą nepasitikėjimą jau nė nekalba – jis “Veidui” aiškino inicijuosiąs nepasitikėjimą visa Vyriausybe. V.Mazuronis su A.Butkevičiumi dievažijasi, kad jei būtų ministrai – nedelsdami po tokio įvykio atsistatydintų.

Valdantiesiems R.Palaičio politinę atsakomybę vertinti kur kas sunkiau. Štai Liberalų sąjūdžio lyderis, R.Palaičio kolega Vyriausybėje Eligijus Masiulis kalbėtis šia tema nepanoro ir vengė atsakyti, kaip pats elgtųsi, jei susiklostytų panaši situacija.

Politologas Kęstutis Girnius sako, jog R.Palaičio padėtį komplikuoja tai, kad iš pareigų savo noru pasitraukė generalinis policijos komisaras V.Telyčėnas. “Ministras šiuo atveju išsisukinėja, aiškindamas, kad niekas nuo jo pasitraukimo nepasikeis”, – sako K.Girnius. Jo nuomone, palyginti švelni premjero ir prezidentės retorika R.Palaičio atžvilgiu gali būti siejama su koaliciniais reikalais: nemaža tikimybė, kad po rinkimų valdančioji koalicija bus performuota, tad nenorima suduoti smūgio Liberalų ir centro sąjungai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...