2010 Liepos 14

Raimundas Palaitis

V. Gailiaus užduotis – pagerinti FNTT vardą

veidas.lt

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio teigimu, pagrindinė naujojo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Vitalijaus Gailiaus užduotis – atstatyti esą šiek tiek pašlijusį institucijos autoritetą.

“Bene pagrindinė ir sunkiausia naujojo FNTT direktoriaus užduotis, mano įsitikinimu, yra atstatyti šiek tiek pašlijusį FNTT autoritetą, nes šita tarnyba turėtų veikti efektyviai, galbūt sėkmingiau, sakyčiau, kovoti su ekonominio nusikalstamo pasaulio potencialu”, – trečiadienį per spaudos konferenciją sakė R.Palaitis.

Ministras tvirtino, kad sprendžiant FNTT problemas bei galimą jos pertvarkymą atsižvelgiama į šalies vadovės Dalios Grybauskaitės nuomonę.

“Ir aišku, mes labai įdėmiai klausome prezidentės. Labai gerai, kad prezidentė nebešneka apie visišką sujungimą FNTT su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), nes iš tikrųjų yra daugiau šitokio veiksmo minusų negu pliusų, ir mes iš tikrųjų rimtai nagrinėjame galimybę, kaip galbūt dalį FNTT funkcijų galima būtų perduoti kitoms institucijoms, ir tokiu būdu pagerinti darbą ir, sakyčiau, bendradarbiavimą”, – kalbėjo vidaus reikalų ministras.

Paklaustas, kokios FNTT funkcijos galėtų būti perduotos kitoms institucijoms, R.Palaitis sakė, kad tai galėtų būti tos, “kurios yra mažiau susijusios su statutine tarnyba”.

Jis paminėjo, kad ekspertiniai padaliniai, kurių funkcijos yra susijusios su revizija, galėtų būti prijungtos prie VMI, sukurtas ekspertinis padalinys teismams prie Teisingumo ministerijos, tačiau tuo pačiu pabrėžė, kad visi klausimai turėtų būti išanalizuoti.

Pirmadienį D.Grybauskaitė tvirtino, kad FNTT veikla jos netenkina, o jos funkcijos turėtų būti paskirstyta tarp įvairių institucijų – VMI, policijos, kitų.

Trečiadienį FNTT vadovo pareigas pradėjo eiti konkursą laimėjęs Vitalijus Gailius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Nieko sau Nieko sau rašo:

    Perduotos kitoms institucijoms „kurios yra mažiau susijusios su statutine tarnyba“. Na, nieko sau, statutiniams kenkė, neleido gerai dirbti nestatutiniai revizoriai?????
    Pažiūrėsim kaip statutiniai dirbs be revizorių, ar pagerės rezultatai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...