2010 Lapkričio 15

Kontrabanda

Pareigūnus skatins 5 mln. litų

veidas.lt

Su kontrabanda kovojantiems pareigūnams skatinti kitąmet turėtų būti skirta iki 5 mln. litų, pirmadienį sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Anot jo, dėl to iš esmės sutarta Vyriausybės pasitarime.

“Buvo kelios skeptiškos nuomonės dėl to, bet principe sutarėme dėl to”, – žurnalistams po pasitarimo teigė R.Palaitis.

Planuojama, kad galima bus skatinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento, Policijos departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, Generalinės prokuratūros ir Mokesčių inspekcijos pareigūnus.

“Įstatymais yra numatyta, kad vienkartinis skatinimas gali būti ne daugiau kaip keturi mėnesiniai atlyginimai”, – aiškino ministras.

Planuojama, kad būtų skatinama už pirmos instancijos teismo patvirtintus kontrabandos atvejus. Konkrečiai tvarką turėtų nustatyti Ministro pirmininko kanclerio vadovaujama tarpžinybinė darbo grupė.

Pasak R.Palaičio, pasitarime “aštriai” diskutuota dėl siūlymo, kad už stambesnę nei 250 minimalių gyvenimo lygių (apie 36 tūkst. litų) kontrabandą nebebūtų taikomos baudos, grėstų tik laisvės atėmimo bausmės. Dėl išsakytų prieštaringų nuomonių šiuo klausimu ministrai, R.Palaičio teigimu, posėdyje turėtų apsispręsti balsuodami.

Praėjusią savaitę pasitarime ministrai sutarė, kad reikėtų nuleisti kontrabandos vertės ribą, kurią peržengus, grėstų baudžiamasis persekiojimas.

“Anksčiau ši riba buvo 250 minimalių gyvenimo lygių, dabar ši riba bus, jeigu Seimas pritars tokiems įstatymų projektams, 50 minimalių gyvenimo lygių (6,5 tūkst. litų – BNS)”, – pirmadienį žurnalistams sakė R.Palaitis.

Vidaus reikalų ministro aiškinimu, dar vienas pirmadienį aptartas siūlymas – suteikti daugiau teisių pasieniečiams.

“Eitų kalba, kad pasieniečiams šalia policijos būtų suteikta teisė taikyti organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą tiems asmenims, kurie yra įtariami, kad gali būti susiję su organizuotu nusikalstamumu kontrabandos srityje. (…) Tai reiškia, kad pasienio rajonuose jie tam tikriems asmenims gali pasakyti – jūs naktį neišvykite, jūs nebendraukite su vienu ar kitu asmeniu”, – sakė ministras

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...