2010 Rugsėjo 01

Protoscar Lampo2

Važiavimo malonumas dviems

veidas.lt

"Veido" archyvas

“Elektros pavara – tai nuostabus sprendimas visoms transporto priemonėms. Taip pat, jei kalbėtume ir sportiškus automobilius,” – pareiškė “Protoscar” firmos direktorius Marco Piffaretti. Tai nedidelė šveicarų automobilių dizaino firma, turinti dideles ateities vizijas.

Vienos tokių vizijų vardas – gana neįprastas elektra varomas rodsteris Lampo2. “Auto Bild” gavo išskirtinį leidimą jį išbandyti. Automobilį varo du elektros varikliai, po vieną kiekvienai ašiai, kurių bendra galia yra net 300 kW. Sukimo momentas – 600 Nm, modelis varomas visais keturiais ratais. Įsibėgėti iki 100 km/h jam užtrunka vos 5 sekundes – tai ne toks žaibiškas pasiekimas kaip kito panašaus modelio Tesla Roadster (3,9 s), bet atitinka Audi e-tron lygį.

"Veido" archyvas

Lampo2 galinė dalis: bandomojo važiavimo metu automobilio gale barškėjo kai kurios detalės. Bet šis “Geltonasis žaibas” – dar tik prototipas

Gamintojas skelbia, kad ličio jonų baterijose saugomos energijos užteks 200 km atstumui įveikti, bet važiuojant maksimaliu tempu žadamą nuotolį būtų sunku pasiekti. Iš dalies šią užduotį padeda atlikti borto kompiuterį valdantis protingas algoritmas ir GPS.

"Veido" archyvas

Gana kuklu: Lampo2 prietaisų skydelis su skaitmeniniais prietaisais ir skystųjų kristalų liečiamuoju ekranu. Šveicarų elektrinio dviviečio modelio techninė bazė pasiskolinta iš Opel GT

Prietaisų skydelis – funkcionalus, sėdynės – sportinės, bet nepatogios. Rankomis apsiūtas, patogus vairas net ir savimi pasitikinčiam vairuotojui primena, kad Lampo2 sukurtas sportiniam važiavimui, geriausia su nuleistu stogu.

Kompiuterio skystųjų kristalų liečiamajame ekrane galima pasirinkti vieną iš keturių važiavimo režimų: nuo “Ecodrive” iki “Expert”. Galimi keturi baterijų įkrovos būdai: nuo paprasto namų elektros lizdo (“sleep&charge”) iki galingo srovės šaltinio (“coffee&charge”), kuris per 10 minučių įkrauna tiek energijos, kiek pakaktų 100 km atstumui įveikti.

Turint omenyje, kad firma nedidelė, visa tai skamba gana ambicingai. “Protoscar” jau turi savo sukurtas aukščiausio lygio technologijas (Know-how) ir, be kita ko, dirba kartu su Fraunhoferio tyrimų institutu. Tad tikėtina, kad Lampo2 neliks vieninteliu egzemplioriumi.

Išvada

Lampo2 įsigyti dar negalima, bet jeigu labai norėtumėte jį pirkti, jis, ko gero, kainuotų tiek pat, kiek ir Rolls-Royce. Automobilis turi visas galimybes šveicarų vizijai realizuoti: puikios važiavimo savybės, pažangios ateities technologijos ir patrauklus dizainas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...