2010 Rugsėjo 13

Žalieji modeliai

Suomiai gamina lenktyninį elektromobilį

veidas.lt

"Veido" archyvas

“Kietas” automobilis: taip atrodys 2012 m. debiutuosiantis Tazzari Zero Roadster, kuris galėtų būti naudojamas kaip paplūdimio bagis su elektriniu varikliu

Itališko elektromobilio Tazzari Zero, kainuojančio 23 900 eurų, Europoje tebuvo parduota tik keletas tuzinų, tačiau jau pradedamas gaminti antrasis modelis. Italai pasielgė itin paprastai: nuėmė stogą ir dabar siūlys rodsterį, kuris rinkoje pasirodyti 2012 metais. Užsakymai bus priimami jau nuo 2011 m. pradžios, kaina turėtų būti apie 25 tūkst. eurų. Tazzari pasiekia 100 km/h greitį ir visiškai įkrautas gali nuriedėti iki 140 km. Ličio geležies fosfatų baterijos įkraunamos per 9 valandas.

● Pagaliau! Iki šiol automobilių gamintojas “Honda” vengė gaminti vien elektra varomus variklius, tačiau 2012 metais pirmiausia Japonijoje, o po to ir JAV vis dėlto bus pristatytas elektra varomas mažalitražis Honda automobilis.

● Suomijos studentai sukūrė elektrinį sportinį automobilį Electric Raceabout, kuris šiuo metu dalyvauja JAV elektromobilių ralyje. Automobilis su visais varančiaisiais ratais turi keturis elektrinius variklius po 50 kW ir ličio titano akumuliatorius, su kuriais gali nuriedėti 200 kilometrų.

"Veido" archyvas

Electric Raceabout

● Rugpjūčio 3 d. Miunchene (Vokietija) startavo “e-miglia”, keturias dienas trukęs elektromobilių ralis, kuris finišavo Italijos mieste Rovereto šalia Gardos ežero. Be įprastos išvaizdos automobilių, čia dalyvavo ir dviratės, ir triratės transporto priemonės. Nugalėtojais tapo ir 10 tūkst. eurų premiją iškovojo vokiečiai Timas Ruhoffas ir Stevenas Hofmannas, vairavę TeslaRoadster Sport Signature Edition.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...