2011 Balandžio 05

Pinigai

Valstybės verslas biudžetui šykštus

veidas.lt

Valstybės valdomos bendrovės į biudžetą iš savo pelnų atseikėjo kur kas mažiau nei planuota: vietoj šimtų milijonų litų – tik dešimtis. Į valstybės biudžetą valstybės valdomos įmonės už praėjusius metus pervedė 74,7 mln. Lt dividendų, nors dar gruodį kalbėta, kad suma galėtų siekti kelis šimtus milijonų litų, informavo Finansų ministerijos atstovas Giedrius Šniukas. Tiesa, pernai iš valstybės valdomų bendrovių į biudžetą pervesta dar mažiau – tik 45 mln. Lt.

“Čia nėra net ko komentuoti. Tai yra niekingai mažai.  Neįsivaizduoju, kaip jiems buvo negėda ir jie neraudonavo taip mažai perversdami, kai valstybės įmonių valdomas turtas siekia 17 mlrd. Lt”, – stebėjosi Laisvosios rinkos instituto prezidentė dr. Rūta Vainienė.

Juolab kad 2010-ieji valstybės įmonėms nebuvo jau tokie prasti. Štai pertvarkytos AB “Lietuvos energijos” įmonių grupė pernai džiaugėsi, preliminariais duomenimis, beveik 100 mln. Lt siekiančiu grynuoju pelnu.

Susisiekimo ministerijos pateiktais išankstiniais duomenimis, 2010 metai pelningi buvo AB “Lietuvos geležinkeliams – šių veikla atnešė 65,4 mln. grynojo pelno, VĮ “Klaipėdos valstybinis jūrų uostas” gavo 54,5 mln. Lt pelno, AB “Lietuvos radijo ir televizijos centro” pelnas siekė 1,16 mln. Lt, AB “Smiltynės perkėlos” – 1,36 mln. Lt. Tuo metu VĮ “Vilniaus oro uostui” praėjusieji metai nebuvo sėkmingi – patirta 8,6 mln. Lt nuostolio. Tiesa, perpus mažiau nei 2009 m.

Informacijos apie AB “Lietuvos pašto” 2010-ųjų veiklos rezultatus dar nėra, o anksčiau prognozuota, kad bendrovė metus baigė turėdama 15 mln. Lt nuostolio.

Nepaisant Andriaus Kubiliaus Vyriausybės garsiai skelbtų deklaracijų apie begalinį valstybės valdomų įmonių skaidrumą ir viešai prieinamas, susistemintas finansines ataskaitas, nė viena jų už praeitus metus arba apskritai dar nepateikė informacijos, arba ji tiesiog neišsami. Ūkio ministerija, pernai žadėjusi sisteminti informaciją apie valstybės valdomų įmonių finansinę būklę, taip pat skėsčioja rankomis: esą konsoliduotus duomenis turės dar negreitai, nors privatus verslas pelną ir nuostolius apytiksliai susiskaičiavo dar vasarį. Energetikos ministerija išsamius rezultatus apie savo valdomas įmones žada pateikti maždaug po mėnesio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...