2010 Lapkričio 07

Dainius Kreivys

Į “Veido” klausimus atsako ūkio ministras Dainius Kreivys

veidas.lt

– Ekspertai ir specialistai sutaria, jog idėja imtis valstybės turto ir įmonių valdymo pertvarkos gera, tačiau perspėja, kad vežimas statomas pirma arklio: mat nėra net suskaičiuota, už kokią sumą pinigų valstybės valdomos įmonės teikia viešųjų paslaugų.

– Be abejo, tai pirmas ir svarbiausias darbas, kurį turime nuveikti dar šiemet. Atsakingos ministerijos šiuo metu rengia gaires, pagal kurias įmonės nustatys, kokios tai paslaugos ir kaip jas atskirti.

– Tačiau ar Jūsų siūlomas pertvarkos planas apribos politikų kišimąsi į bendrovių veiklą? Premjeras yra sakęs, jog naujas valdymo modelis dar nereikštų, kad tam tikros ministerijos būtų nušalintos nuo įmonių priežiūros?

– Kiekvieną kartą, kai išgirstu abejonių dėl to, ar įmanoma atskirti įmonių veiklą nuo politikų įtakos, prisimenu savo pokalbį su buvusiu bendrovės “Nokia” viceprezidentu, dabartiniu “Finnair” vadovu (didžiausias “Finnair” akcininkas – Suomijos vyriausybė, valdanti 55,8 proc. akcijų): jis sakė sutikęs eiti šias pareigas tik su sąlyga, kad nereikės atsakinėti į politikų skambučius. Lietuvos versle yra pakankamai patyrusių aukšto lygio vadybininkų, sėkmingai dirbančių vadovų ir visuomenės gerbiamų verslininkų, kuriems verslo logika yra ir visada bus svarbesnis prioritetas nei politiniai interesai. Tokius žmones aš ir matyčiau prie valstybės įmonių vairo, o kaip bus, matysime, kai dėl valstybės įmonių pertvarkos įgyvendinimo modelio, konkretaus techninio sprendimo bus politinis sutarimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...