2010 Rugpjūčio 10

D.Grybauskaitė:

Valdžios parama nukentėjusiems ir priekaištai draudikams

veidas.lt

Vėtros nusiaubtame Dzūkijos kaime antradienį apsilankiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad vietos valdžia bei Vyriausybė padės nukentėjusiems žmonėms.

Tačiau prezidentė negailėjo priekaištų draudikams, dėl kurių lėtumo reaguojant į situaciją skundėsi vietos gyventojai.

“Tiek vietos valdžia, tiek Vyriausybė tikrai padės žmonėms. Bus nustatyti prioritetai toms vietovėms, kur gyventojai neturi stogų virš gyvenamųjų namų. Mėnesio laikotarpyje bent jau čia bus mėginama uždengti stogus ir padėti žmonėms”, – žurnalistams sakė Sarapiniškėse apsilankiusi šalies vadovė.

Kaime buvo aiškiai matyti savaitgalį siautusios vėtros padariniai – nemažai išvartytų medžių ir namų su smarkiai apgadintais stogais.

Prezidentė sakė išgirdusi, jog draudimo kompanijos “labai lėtai reaguoja į žmonių bėdą”.

“Tai nėra toleruotina. Manau, kad į tai ir aš, ir Vyriausybė atkreips dėmesį. Žmonėms pagalba turi būti teikiama, tam draudžiami įvykiai, ir ypač kai šoko būsena, kai yra taip sudėtinga, kai yra mirtys ir žuvusieji, kaip ir šitame kaime pagalba neateinanti iš tų žinybų, kurios privalo ją teikti, yra labai bloga patirtis”, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

D.Grybauskaitė taip pat sakė, kad esant sudėtingai situacijai vietos valdžia, ugniagesiai, kelininkai, elektrikai dirba “gerai, nuoširdžiai, daro viską, ką gali”.

“Labai svarbu, kad ir žmonių savitarpio pagalba suveikė, vienas kitam mėgina padėti, iš karto atsidarė parduotuvės, nes trūko ir drabužių, ir valgio, ir tai buvo sekmadienis, tai buvo naktis. Džiaugiuosi, kad tokia savitarpio pagalba ir supratimas, pasirodo, dar nežuvęs Lietuvoje. ir kad žmonės supranta, jog reikia vienas kitam ištiesti pagalbos ranką”, – sakė D.Grybauskaitė.

Antradienį prezidentė bei ją lydinti premjerą pavaduojanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė ketina lankytis nuo vėtros taip pat nukentėjusiose Alytaus ir Kauno apylinkėse.

Rugpjūčio 8-osios naktį škvalas Lietuvoje nusinešė mažiausiai keturių žmonių gyvybes – du vyrai žuvo Varėnos rajone, dvi moterys – Prienų bei Šiaulių rajonuose. Dar du žmonės Varėnos rajone užvirtus medžiui buvo smarkiai sužaloti.

Savivaldybės, kelininkai, miškininkai padarytą žalą skaičiuoja milijonais litų.

Nuo škvalo smarkiai nukentėjo Kaunas, Varėnos, Alytaus, Trakų ir Šalčininkų rajonai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...