2010 Rugpjūčio 11

D.Grybauskaitė:

Prioritetas bus padėti žmogui, o ne medžiui

veidas.lt

Antradienį po pietų Kaune lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir laikinoji premjerė Ingrida Šimonytė. Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas viešnioms aprodė labiausiai nukentėjusias miesto vietas.

Kaunas – ketvirtoji valstybės vadovės vadovaujamos delegacijos aplankyta nuo audros nukentėjusi Lietuvos vietovė. Jau įvertinusi stichijos pasekmes Varėnos, Alytaus ir Prienų rajonuose, Kaune delegacija pirmiausiai aplankė Petrašiūnų kapines, pabendravo su nukentėjusius artimųjų kapus tvarkiusiais žmonėmis. Po to trumpam užsuko prie Pažaislio vienuolyno ir vizitą baigė Panemunės šile prie J. Basanavičiaus paminklo.

Prezidentė pasidžiaugė, kad Kaune išvengta žmonių aukų, prieš tai Varėnoje mačiusi žmonių skausmą dėl prarastų žmonių gyvybių. Laimei, Kaune aukų išvengta, nors nuostoliai patirti milžiniški. Miesto valdžia buvo aktyvi, todėl matome jau ne tokius vaizdus, kokius televizija rodė iškart po audros.

Pasak A.Kupčinsko, pirmą dieną Kaune vaizdas buvo žymiai kraupesnis, nei dabar. Padeda daugybė savanorių, todėl anot mero, be žmonių pagalbos padėtis būtų visai kitokia.

Į klausimą dėl valstybinių miškų statusą turinčių miesto parkų ir kitų teritorijų tvarkymą ribojančių teisės aktų taikymo šiuo atveju, prezidentė atsakė: “Džiugu, kad žmonės supranta, jog reikia padėti, nes darbo yra daug. Valstybė irgi padės, kuo galės. Todėl noriu pabrėžti, kad valstybės prioritetas yra padėti žmogui, o ne medžiui”.

Kalbėdama apie galimą Vyriausybės pagalbą, finansų ministrė I. Šimonytė prašė neužmiršti ir pačių žmonių atsakomybės. Pasak finansų ministrės, atsakomybė yra trejopa – paties žmogaus, savivaldybės ir valstybės. Vyriausybės pagalba bus, bet kol kas jos įvardinti litais negalinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...