2013 Gegužės 25

Valdovų laikus menančiais baldais ES atstovai rūmuose nesinaudos

veidas.lt


Vasarą duris atversiančios Valdovų rūmų nuolatinės ekspozicijos lankytojams nebereikės šalmų ir šlepečių.

Nors oficialus atkurtos Valdovų rūmų dalies atidarymas numatomas liepos 6-ąją, ją jau apžiūrėjo pastatų priėmimo naudoti komisija. Vidinis grįstas rūmų kiemas jau iššluotas, per likusius du mėnesius turėtų būti sutvarkytas ir kol kas viduje neįrengto korpuso fasadas, todėl Valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas neabejoja, kad garbingi svečiai vakarieniaudami galės gėrėtis statybvietės nebeprimenančiu ir vakarais estetiškai apšviestu europietiško dvaro vaizdu.
„Žinome, kad istoriškai Valdovų rūmų kieme kažkada buvo auginami apelsinmedžiai. Tačiau jie prastai vešėjo mūsų klimato sąlygomis, todėl vienas septyniolikto amžiaus keliautojas savo užrašuose mini, kad rūmų parke bei vazonuose kieme buvo auginamos ir vyšnios. Tikriausiai būdavo gražu, kai jos pavasarį žydėdavo“, – pasakoja V.Dolinskas.
Salės, kuriose vasarą vyks ES atstovų priėmimai, bus puoštos visų šios rezidencijos laikų Lietuvos valdovų portretais, gobelenais ir istoriniais baldais. Tačiau šie pasieniuose stovintys baldai tebus didingą rūmų atmosferą kuriantys eksponatai, svečiams jais naudotis nebus leidžiama. Stalai ir kiti baldai pobūviams bus nuomojami ir pasibaigus renginiams išnešami, todėl dienomis, nusipirkę 10 Lt kainuojantį bilietą, tvarkingas sales galės apžiūrėti visi to pageidaujantys smalsuoliai.
Vasarą pradės veikti rūmų lankytojams skirtas priėmimo terminalas. Tiesa, kol kas neveiks stacionari kavinė, bet bus mažas laikinas bufetas su kavos ir vaisvandenių pardavimo aparatais.
Lankytojai galės pamatyti istorinę ir architektūrinę rūmų raidą pristatančią ekspoziciją, pereiti įrengtas menes ir apžiūrėti atkurtus vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko interjerus.

 

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...