2012 Rugpjūčio 09

Laiką pradeda skaičiuoti ir Valdovų rūmų laikrodis

veidas.lt


Šią savaitę Valdovų rūmai Vilniuje priiminės vertingas dovanas. Ant mažojo jų bokštelio sienos laiką jau rodo Renesanso ir Ankstyvojo baroko laikų stiliaus Saulės laikrodis. Jo piešinį, sukurtą dailininko Arvydo Každailio, juosia lotyniškas užrašas „Tegu visada Lietuvos širdyje šviečia saulė“. Beje, specialistai daug dirbo, kad laikrodis ne tik puoštų Valdovų rūmų fasadą, bet ir rodytų kuo tikslesnį laiką.
Saulės laikrodžiui, kurį įrengti kainavo apie 60 tūkst. Lt, lėšas per Valdovų rūmų paramos JAV komitetą skyrė Amerikos lietuvė Milda Skučas Napjus ir jos sūnus Erikas Aras.
Kaip pasakoja Valdovų rūmų paramos fondo direktorė Valentina Kazėnaitė, šią savaitę Valdovų rūmams oficialiai bus perduotos dar dvi dovanos. Po šią savaitę Vilniuje vyksiančių Pasaulio lietuvių bendruomenės XIV Seimo posėdžių Valdovų rūmams bus perduota dar viena JAV lietuvių dovana – Tūkstantmečio varpas. Bronzinis 184 kg svorio varpas sukurtas pagal Amerikos lietuvių 1922 m. dovanotą Laisvės varpą, kuris buvo skirtas Vilniui, bet dėl jo okupacijos visiems laikams liko Kaune, tik mažesnis – 68 cm, dviejų trečdalių Laisvės varpo skersmens.
Šią savaitę baigiamas ir dar vienas Valdovų rūmų rėmimo fondo finansuojamas didžiulis projektas – trečiojo aukšto reprezentacinės salės tapybos frizas – 23 Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybės dignitorių herbai.
Valdovų rūmų paramos fondo ir JAV lietuvių finansinės paramos dėka Valdovų rūmus jau puošia trys senovinės krosnys, 21 vitražinis langas ir kitos vertybės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. jonas jonas rašo:

  Nu valdovų rūmus beveik turime, trūksta tik VALDOVO , verto šių rūmų. Kada gi jis atsiras?

 2. jonas jonas rašo:

  Kol bus seiminis-partinis valstybės užvaldymas, valdovų ir būti negali. Reikia atstatyti Smetonišką konstituciją, o visus”patriotus” į nebūtį…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...