2010 Gruodžio 17

Užsienis

Ukrainos opozicija buvo jėga išstumta iš Rados prezidiumo

veidas.lt

Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje ketvirtadienį įvyko opozicinio Julijos Tymošenko bloko (JTB) ir valdančiosios Regionų partijos atstovų peštynės.

Per peštynes su Regionų partijos atstovais buvo sužeisti trys opozicionieriai, jie paguldyti į ligoninę.

Prezidentą remiančios partijos atstovai sugebėjo atsikovoti parlamento prezidiumą, kurį JTB šalininkai mėgino blokuoti protestuodami prieš sprendimą paimti iš ministrės pirmininkės Julijos Tymošenko raštišką pasižadėjimą neišvykti.

Kaip praneša žurnalistai, likę parlamente, prieš prasidedant muštynėms posėdžių salėje buvo išjungta šviesa.

Vienas JTB atstovų Andrijus Ševčenka parašė savo tinklaraštyje: “Volynecai (JTB deputatui) trenkė į galvą kėde. Kraujas. Bondarenkai (dar vienam JTB atstovui) sulaužė ranką. Išsivežė greitoji”.

Kelios valandos iki to Regionų partijos atstovas Mychaila Čečetovas teigė, kad prezidentą remiančios jėgos naudoti neketina.

“Regionų partija ir Regionų partijos frakcija paims situaciją į savo rankas, ji švelniai, tolerantiškai, kultūringai, inteligentiškai, civilizuotai, nupūsdamos kiekvieną dulkelę nuo opozicinių frakcijų atstovų, įtikins juos, kad nereikia daryti kvailysčių”, – sakė M.Čečetovas.

JTB atstovai reikalauja nutraukti baudžiamąją bylą J.Tymošenko ir tikina, kad tai “politinio teroro” apraiška.

Dabartinė Ukrainos valdžia įtaria J.Tymošenko pinigų, kuriuos Kijevas gavo, pardavęs kenksmingų išmetalų kvotas pagal Kioto protokolą, panaudojimu ne pagal tikslą.

2009 metų kovą Ukraina susitarė parduoti Japonijai 30 mln. vienetų nustatytų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetalų kiekio. Balandį J.Tymošenko pareiškė, kad Kijevas gavo 3 mlrd. grivinų (375 mln. dolerių) iš šio sandorio.

2010 metų balandį prezidentas Viktoras Janukovyčius apkaltino buvusią J.Tymošenko vyriausybę šių lėšų panaudojimu ne pagal tikslą.

Gruodžio 15 dieną Ukrainos opozicijos lyderė buvo priversta raštu pasižadėti neišvykti iš Kijevo, nes šioje byloje ji yra kaltinamoji.

Opozicionieriai užblokavo Radą, atsinešę į posėdžių salę plakatus su užrašais “Šalin rankas nuo Tymošenko!” ir “Nutraukti politines represijas!”.

“JTB-”Tėvynė” frakcijos lyderis Ivanas Kyrylenka pareiškė iš Aukščiausiosios Rados tribūnos: “Parlamentarizmas Ukrainoje sunaikintas”.

“Tačiau jums nepavys palaužti “JTB-”Tėvynė” frakcijos deputatų”, – sakė jis.

Regionų partijos frakcijos deputatai nakvojo Ukrainos parlamento sesijų salėje ir nuo pat ryto kontroliuoja Rados prezidiumą ir tribūną.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...