2011 Gegužės 05

Vaikų sukurta animacija – “Skalvijos” ekrane

veidas.lt

BFL

Sostinės “Skalvijos” kino centre antrąjį sezoną gyvuojantis “Karlsono kinas”, skirtas mažiausiems kino mylėtojams, šeštadienį kviečia į spalvingą ir linksmą premjerą.

“Skalvijos” ekrane nemokamai bus parodyti per visą sezoną nuo praėjusių metų rugsėjo iki šios gegužės “Karlsono kino ” animacijos dirbtuvėlėse sukurti vaikų darbeliai. Premjeros metu bus parodyta 15 trumpų spalvingų animacinių filmukų, kuriuos vaikams padėjo sukurti žinomi animatoriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė-Aškinienė.

“Labai įdomu buvo kurti su vaikais. Tai buvo ir kūrybinis, ir edukacinis užsiėmimas, nes kūrėme pagal abėcėlės raides, kurias pažinojo dar ne visi. Vaikams tai buvo atradimas: jie turėjo atpažinti raides ir jas nupiešti ar nulipdyti iš plastilino, lipdėme ir gyvūnus, kurių pavadinimas prasideda iš atitinkamos raidės. Paskui kūrėme scenas, rinkome muziką, o pirmosioms raidėms netgi sukūrėme dainas. Sujungę viską į tam tikrą seką gavome linksmą abėcėlę, pasakojančią apie raidelių gyvenimą”, – sakė animacijos pradžiamokslio vaikus mokęs V. Aškinis.

Kurdami vaikai išbandė įvairią animacijos techniką – nuo lėlių ir plokščiosios marionečių animacijos iki lipdymo ir tapymo plastelinu. Kartu su animatoriais mažieji kūrėjai atrado ir pikselizacijos techniką, kai pakadriui fotografuojamas žmogus tampa panašus į lėlę.

Iš viso “Karlsono kino” animacinėse dirbtuvėse šį sezoną apsilankė beveik 200 vaikų nuo 3 iki 12 metų amžiaus.

Su meile ir šiluma kuriamą kino programą ir dirbtuvėles “Skalvija” pratęs šių metų rudenį. Nuo rugsėjo “Karlsono kinas” ir vėl kvies mažuosius su tėveliais ne tik pasižiūrėti gerą lietuvišką bei europietišką kiną, bet ir kurti jį su kitais vaikais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...