2010 Gegužės 21

Pedofilijos byla

Vaiko teisių apsaugos skyriai: D. Kedžio byloje vadovautasi mergaitės interesais

veidas.lt

Vaiko teisių apsaugos skyriai atmeta viešojoje erdvėje pasirodžiusius kaltinimus netinkamai atstovavus Drąsiaus Kedžio dukters interesams Kėdainių rajono apylinkės teisme ir teigia, kad procese vadovautasi išimtinai mergaitės interesais.

Pasak bendro Kauno miesto, Kauno rajono ir Kėdainių rajono savivaldybių administracijų Vaiko teisių apsaugos skyrių pranešimo, skyriai “šiame procese vadovavosi išimtinai vaiko interesais, pagal teritorinį pasiskirstymą veikė teisės aktų numatytos kompetencijos ribose”.

Pranešime teigiama, kad Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius vykdė visus su šia byla susijusius teismų nurodymus, teikė atsiliepimus, kitus prašomus procesinius dokumentus, taip pat pateikė su šia byla susijusią visą turimą medžiagą ir dalyvavo visuose teismo posėdžiuose.

“Teismo įpareigojimu, Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai civilinėje byloje dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ištyrė aplinką, kurioje vaikas gyventų, jeigu būtų nustatyta jo gyvenamoji vieta su mama, nuėmus motinai apsaugą, ir pateikė informaciją teismui”, – teigiama pranešime.

Taip pat tvirtinama, kad įvertinti dabartines gyvenimo sąlygas ir pateikti išvadą apie aplinką, kurioje mergaitė gyventų, kaip būtų patenkinami vaiko poreikiai, skyrius teismui pateikti negalėjo, nes mergaitės motinos Laimutės Stankūnaitės gyvenamoji vieta nežinoma, jai paskirta apsauga.

Pasak pranešimo, teismui buvo pateikta ir informacija apie mažametės globėjos Neringos Venckienės buities ir gyvenimo sąlygas, dalyvauta visuose teismo posėdžiuose, o patikrinti D.Kedžio buitinių ir moralinių sąlygų tyrimo ir pateikti išvados nebuvo galima, nes vyro gyvenamoji vieta buvo nežinoma.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusią savaitę nusprendė, kad mirusio ir dviem nužudymais įtariamo D.Kedžio dukra turi gyventi su motina, tačiau teismo nurodymas skubiai vykdyti šį sprendimą buvo neįgyvendintas prie A. ir N. Venckų namų Garliavoje susirinkusiems žmonėms sutrukdžius antstoliui įteikti pranešimą apie teismo nutartį.

Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį sustabdė Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo vykdymą.

N.Venckienė yra apskundusi Kėdainių teismo nutartį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...