2010 Balandžio 20

Pedofilijos byla

Pareigūnai įtaria radę D.Kedžio kūną

veidas.lt

Kauno rajone rastas 40-mečio vyro kūnas, įtariama, kad tai gali būti dviejų žmonių nužudymu įtariamo kauniečio Drąsiaus Kedžio kūnas. Šiuo metu vyksta atpažinimas. Sulaikytas D.Kedžio draugas Albertas Žilius.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis patvirtino, kad šie tyrimai atliekami gavus operatyvinės informacijos. “Kauno morge šiandien pavakary atpažinti kaip galimai D.Kedžio palaikai anksčiau neatpažinto vyro palaikai”, – antradienį BNS sakė K.Betingis. Jo teigimu, vyro palaikus kaip D.Kedžio atpažino šio artimieji. “Neaišku, kaip jie ten atsirado”, – sakė prokuroras. Tačiau pareigūnai rasto kūno tapatybę dar nustatys ir savais būdais.

“Yra kitų priemonių ir metodų objektyviai patikrinti žmogaus tapatybę”, – sakė K.Betingis.

D.Kedžio teta Birutė Steponkevičienė naujienų portalui diena.lt sakė savo iniciatyva nuvykę į morgą pažiūrėti į neatpažintą kūną. “Taip. esame įsitikinę šimtu procentų, kad tai Drąsiaus kūnas. Atpažinome jį. Jo krikštamotė Audronė Skučienė jau išvyko užsakyti šarvojimo salės. Morge jį atradome patys, savo pastangomis. Niekas iš pareigūnų mums nieko nepranešė. Tiesiog sužinojome, kad yra neatpažintas kūnas, maždaug tokio amžiaus, kaip Drąsiaus, susiskambinome ir nuvykome pažiūrėti. Atpažinome iš juodo apgamo ant dešinio peties ir tvarkingų dantų”, – sakė moteris.

Anot giminaitės, brolį kartu su tetomis morge atpažino ir šiuo metu jo dukrą laikinai globojanti sesuo, Kauno teisėja Neringa Venckienė. Nenustatytos tapatybės vyro lavonas aptiktas šeštadienį netoli Kauno marių, atokioje vietoje. Kauno rajono policijos duomenimis, lavonas aptiktas Šlienavos kaime. Pranešama, kad žolėje, greta lavono, rastas pistoletas “Baikal IŽ 79-8″ su dėtuve ir devyniais šoviniais.

Kauno apygardos prokuratūros vadovas pabrėžė, kad apžiūrėję lavoną ekspertai nustatė, jog duomenų, kad vyras buvo nužudytas, kol kas nėra.

K.Betingis patvirtino, jog šiandien sulaikytas D.Kedžio draugas A.Žilius. “Tik negaliu pasakyti, ar jis sulaikytas, ar suimtas, bet kad izoliuotas – tai tikrai”, – tvirtino prokuroras. A.Žilių pareigūnai sulaikė tirdami Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo bylą.

K.Betingis antradienio vakarą teigė negalįs tiksliai pasakyti, ar A.Žiliui pateikti kokie nors įtarimai. “Viskas dar labai nauja, įvyko šiandien pavakare, todėl tiksliai negaliu pasakyti”, – kalbėjo prokuroras.

Juodkrantėje gyvenantis A.Žilius žiniasklaidai yra pasakojęs, kad prieš D.Kedžio dingimą jis lydėdavo draugą visur dėl jo saugumo.

D.Kedys dingo praėjusių metų spalio 5 dieną, kai Kaune buvo nušautas Kauno apygardos teismo teisėjas J.Furmanavičius ir D.Kedžio buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės sesuo V.Naruševičienė.

J.Furmanavičių, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą D.Kedys kaltino tvirkinus ir seksualiai prievartavus jo mažametę dukrą. Mergaitės motiną L.Stankūnaitę ir tetą V.Naruševičienę kaunietis kaltino sąvadavimu.

Vilniaus apygardos prokuratūra teismui yra perdavusi vadinamąją Kauno pedofilijos bylą. Joje mergaitės tvirkinimu kaltinimas vienintelis A.Ūsas. D.Kedžiui prokurorui už akių yra pateikę įtarimus dėl dviejų žmonių nužudymo. Paskelbta tarptautinė jo paieška.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...