2010 Gruodžio 28

Mokslas

V.Zaborskaitės mirtis – didelė netektis

veidas.lt

Lietuvių literatūros tyrinėtojos profesorės Vandos Zaborskaitės mirtis yra didelė netektis lietuvių literatūros, pedagogikos ir visuomeniniam gyvenimui, teigia šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Šviesus profesorės atminimas išliks gausių jos studentų, kolegų, visų ją pažinojusių žmonių atmintyje. Tai didelė netektis lietuvių literatūros, pedagogikos ir visuomeniniam gyvenimui. Reiškiu gilią užuojautą velionės artimiesiems, draugams ir bendražygiams”, – rašoma prezidentės užuojautos laiške.

Pasak D.Grybauskaitės, Zaborskaitė įnešė reikšmingą indėlį į lietuvių literatūros tiriamąjį mokslą, išugdė ištisas kartas talentingų pedagogų, aktyviai prisidėjo vykdant Lietuvos švietimo reformą. Profesorės straipsniai, recenzijos, monografijos, publicistika visados pasižymėjo išskirtine įžvalga ir pilietiškumu, sakoma prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Už nuopelnus Lietuvai profesorė apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, o kaip iškili vilnietė – Šv. Kristoforo statulėle.

Kūčių dieną V.Zaborskaitei suėjo 89-eri. Pirmadienį mirusi V.Zaborskaitė tyrinėjo senąją lietuvių literatūrą ir XIX-XX a. rašytojų kūrybą. ji yra daugelio kritikos straipsnių, recenzijų, monografijų autorė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...