- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

V.Zaborskaitės mirtis – didelė netektis

Autorius: veidas.lt | 2010 12 28 @ 10:20 | Aktualijos | No Comments

Lietuvių literatūros tyrinėtojos profesorės Vandos Zaborskaitės mirtis yra didelė netektis lietuvių literatūros, pedagogikos ir visuomeniniam gyvenimui, teigia šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Šviesus profesorės atminimas išliks gausių jos studentų, kolegų, visų ją pažinojusių žmonių atmintyje. Tai didelė netektis lietuvių literatūros, pedagogikos ir visuomeniniam gyvenimui. Reiškiu gilią užuojautą velionės artimiesiems, draugams ir bendražygiams”, – rašoma prezidentės užuojautos laiške.

Pasak D.Grybauskaitės, Zaborskaitė įnešė reikšmingą indėlį į lietuvių literatūros tiriamąjį mokslą, išugdė ištisas kartas talentingų pedagogų, aktyviai prisidėjo vykdant Lietuvos švietimo reformą. Profesorės straipsniai, recenzijos, monografijos, publicistika visados pasižymėjo išskirtine įžvalga ir pilietiškumu, sakoma prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Už nuopelnus Lietuvai profesorė apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, o kaip iškili vilnietė – Šv. Kristoforo statulėle.

Kūčių dieną V.Zaborskaitei suėjo 89-eri. Pirmadienį mirusi V.Zaborskaitė tyrinėjo senąją lietuvių literatūrą ir XIX-XX a. rašytojų kūrybą. ji yra daugelio kritikos straipsnių, recenzijų, monografijų autorė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/v-zaborskaites-mirtis-didele-netektis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.