2010 Gegužės 20

Sunkmetis

V. Uspaskich siūlo premjerui paklausyti TVF

veidas.lt

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovė Catriona Purfield pareiškė, kad nuo krizės Lietuva gali atsigauti po maždaug 7 metų ir patarė, ką turėtų daryti Lietuvos valdžia, kad iš krizės išsikapstytų.

“Ji beveik žodis žodin pakartojo tai, ką aš premjerui Andriui Kubiliui sakydavau nuo pat jo premjeravimo pradžios. Apie tai, kad krizei būtina pasiruošti ir Lietuva turės kapstytis iš jos 10-15 metų, aš kalbėjau dar 2007 m. pabaigoje.”, – teigia Europos parlamento narys Viktoras Uspaskich savo pranešime.

“Norint atsigauti po krizės, Lietuvoje turi pasikeisti augimo variklis. Prieš krizę juo buvo statybų, nekilnojamojo turto, finansų sektoriai, tačiau ne eksportas. Tai nepadės išeiti iš krizės. Aš netikiu, kad statybos padės atsigauti, eksportas yra geriausias Lietuvos šansas”, – sakė TVF atstovė.

Anot V. Uspaskicho, kad gamyba – tai sektorius, kuris išlaiko visą šalį. “Jei žmonės nieko neuždirbs, jie nesinaudos paslaugomis. Automatiškai nukentės kiti ūkio sektoriai. Tačiau Lietuva pastaruosius keletą metų investavo į papuošalus: butus, naujus biurus, dideles parduotuves.”

“Galbūt aš nesu labai didelis autoritetas A. Kubiliui, todėl mano nuomonė jam neatrodo labai įtikinama, bet kai tą patį pakartoja vienos iš įtakingiausių tarptautinių finansų institucijų atstovė, premjeras galėtų pagaliau įsiklausyti į šią nuomonę ir suprasti, kad norint įveikti krizę, reikia drastiškų ir teisingų veiksmų, juk po septynerių metų mes galėsime įveikti krizę tik tada, kai pradėsime priiminėti tinkamus sprendimus”, – teigia V. Uspaskich.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...