2010 Balandžio 20

Viktoras Uspaskich

Narystę NATO reikia stiprinti

veidas.lt

Darbo partijos pirmininko, Europos parlamento nario Viktoro Uspaskich dėmesį patraukė Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės apgailestavimas dėl sumažėjusio krašto apsaugos sistemos finansavimo ir dėl to kylančių galimų neigiamų pasekmių Lietuvos narystei NATO. V. Uspaskich įsitikinęs, kad Vyriausybė turi padaryti viską, kad užtikrintų tinkamą ir efektyvų dalyvavimą NATO.

“Neabejoju, kad stojimas į Europos sąjungą ir NATO yra vienas iš pagrindinių nepriklausomos Lietuvos laimėjimų per dvidešimt metų. Iškilus pavojui tokia maža valstybė kaip Lietuva nesugebėtų savarankiškai apsiginti nuo išorinių grėsmių. Mums sunku būtų apsiginti net ir šalies viduje. Todėl narystę NATO būtina ne tik išlaikyti, bet ir stiprinti, nes ši organizacija yra bene vienintelis Lietuvos saugumo garantas”, — sako V. Uspaskich.

Darbo partijos pirmininkas pritaria Krašto apsaugos ministrės nuogąstavimams ir teigiamai vertina prasidėjusią viešą diskusiją dėl šio klausimo. V. Uspaskich neabejoja, jog Vyriausybė turi imtis visų būtinų priemonių, kad išvengtų kardinalių priekaištų iš NATO dėl Lietuvos įsipareigojimų nevykdymo.

“Puikiai suprantu ministrės apgailestavimus, todėl esu įsitikinęs, kad svarstant kitų metų biudžetą Vyriausybė būtinai turi numatyti tinkamą finansavimą krašto apsaugai, kad nesulauktų priekaištų iš NATO”, — sako Darbo partijos pirmininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...