2010 Rugsėjo 03

Europos Parlamentas

V.Uspaskichas gali netekti neliečiamybės

veidas.lt

Teisės reikalų komitetas ketvirtadienį nutarė rekomenduoti europarlamentarams panaikinti Lietuvos atstovo “darbiečio” Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

Kaip BNS informavo V.Uspaskichas, 6 EP Teisės reikalų komiteto nariai balsavo prieš jo teisinio imuniteto panaikinimą, 7 buvo už.

“Lėmė V.Landsbergio balsas”, – tvirtino Darbo partijos lyderis.

Tuo metu konservatorius V.Landsbergis BNS sakė, kad tik 2 balsai buvo prieš.

V.Landsbergis nėra minėto EP komiteto narys, tačiau jis pavaduoja vieną iš narių, dėl to gali dalyvauti ir balsuoti per jo posėdžius.

V.Uspaskichas ketvirtadienį BNS sakė komiteto sprendimą skųsiąs Europos teisingumo teismui.

Pranešėją jo klausimu Vokietijos europarlamentarą Bernhardą Rapkay (Bernardą Rapkė) lietuvis kaltino dezinformacija, iškraipius Lietuvos Konstituciją.

“Pranešėjas iškreipė Lietuvos Konstituciją, dezinformuodamas komiteto narius, o jie tiki”, – sakė V.Uspaskichas.

Jis teigė, kad prieš balsavimą jam buvo suteiktas žodis. “Darbietis” sakė kalbėjęs apie politinį bylos atspalvį, draudimą jam per rinkimų kampaniją susitikti su rinkėjais, skirtą namų areštą, viešai uždėtus antrankius, suklastotus dokumentus. V.Uspaskichas skundėsi negalįs net susipažinti su savo bylos dokumentais.

“Man nerodo dokumentų. Man net komiteto sprendimo nedavė”, – tvirtino jis.

V.Landsbergis sakė, kad per komiteto posėdį V.Uspaskichui leista kalbėti, kiek jis norėjo.

“Jam leido labai ilgai kalbėti. Jo atžvilgiu parodytas tam tikras korektiškumas”, – atkreipė dėmesį europarlamentaras.

Daugiau pasakoti apie svarstymo eigą jis atsisakė, motyvuodamas tuo, kad Teisės reikalų komiteto posėdis buvo uždaras.

Praėjusios kadencijos EP teisės reikalų komitetui priklausęs Lietuvos atstovas Aloyzas Sakalas BNS yra sakęs, jog neprisimena atvejo, kad komitetas nepatenkintų prašymo atšaukti europarlamentaro imunitetą.

Preliminariais duomenimis, V.Uspaskicho neliečiamybės klausimas EP plenarinėje sesijoje gali būti svarstomas rugsėjo 20-ąją.

Lietuvos generalinė prokuratūra dar pernai liepą kreipėsi į Europos Parlamento vadovą, prašydama panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą.

V.Uspaskichas kaltinamas baudžiamojoje byloje dėl opozicinės Darbo partijos “juodosios buhalterijos”. DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas – apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki 4 metų.

“Darbiečių” lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje, kur buvo pasiprašęs prieglobsčio. 2007-ųjų rugsėjį V.Uspaskichas pats grįžo į Lietuvą.

2008 metais Seimas buvo panaikinęs politiko imunitetą, tačiau 2009-aisiais išrinktas į Europarlamentą jis vėl įgijo neliečiamybę.

V.Uspaskichas EP vadovams save yra pavadinęs “koordinuotos valstybės atakos auka”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...