2010 Gegužės 25

Susitikimas

V. Putinas dar nepranešė, ar atvyks į Lietuvą

veidas.lt

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sako, kad vis dar nėra aišku, ar Rusijos kolega Vladimiras Putinas atvyks į kitą savaitę Vilniuje vyksiantį Baltijos jūros šalių vyriausybių vadovų susitikimą.

“Kol kas nežinome, neturime galutinio atsakymo”, – antradienį Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Premjero teigimu, Lietuvos pirmininkavimą Baltijos jūros valstybių tarybai (BJVT) vainikuosiantis viršūnių susitikimas yra svarbus įvykis, kurio metu bus siekiama pasinaudoti dialogo su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso (Žoze Manueliu Barozu) galimybėmis.

“Akivaizdu, kad nemažai kalbėsime apie energetiką, kuri lieka labai svarbiu regiono prioritetu. Mes vis dar liekame didele dalimi izoliuota sala Europos Sąjungoje (ES), todėl ES parama tiek elektros jungtims, tiek branduolinės energetikos plėtotei, dujų sektoriaus pertvarkai ir integracijai į Europą yra labai svarbi”, – kalbėjo premjeras.

Jis pažymėjo, kad kartu su BJVT Vilniuje vyks “vienas iš svarbiausių ekonominių forumų Baltijos regione – Baltijos plėtros forumas, kuriame susirenka verslo, mokslo žmonės, politikai, kur aptariama viso regiono situacija perspektyva”.

Apie dalyvavimą birželio 1-2 dienomis vyksiančiame renginyje patvirtino Vokietijos kanclerė ir EK pirmininkas. Susitikime taip pat dalyvaus Baltijos šalių, Suomijos ir Norvegijos premjerai, Danijos ir Švedijos vicepremjerės.

Kol kas nežinoma, kas susitikime atstovaus Lenkijai ir Rusijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...