2010 Gegužės 27

Premjeras

A. Kubilius dėl V. Putino nesinervina

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius politologų nuomonę, jog Lietuva dar neužsitarnavo Rusijos ministro pirmininko Vladimiro Putino vizito, vadina nepilnavertiškumo kompleksų atspindžiu.

Anot jo, Lietuva neturi užsitarnauti užsienio kokių nors svečių atvykimo.

“Man tokie komentarai šiek tiek keistai atrodo, nes lyg ir atspindi mūsų kažkokius vis dar esamus vidinius nepilnavertiškumo kompleksus. Mes neturime nei užsitarnauti, nei tarnauti vardan kokių nors svečių atvykimo. Visada malonu sulaukti ar Rusijos vadovų, ar Vokietijos vadovų, bet dėl to verstis per galvą niekada nei planavome, nei ruošėmės”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas sako “nedarantis didelių išvadų” iš šios situacijos – anot jo, nėra neįprasta tai, kad Rusijai birželio pradžioje Vilniuje vyksiančiame Baltijos jūros valstybių tarybos posėdyje atstovaus vicepremjeras Viktoras Zubkovas, o ne V.Putinas.

“Tai, kad atvyksta Rusijos vicepremjeras, kuris kartu yra, kiek žinau, ir “Gazpromo” vienas iš vadovybės narių, tai nėra kažkas neįprasto. Lygiai taip pat atvyksta ir Švedijos, ir Danijos ne premjerai, o vicepremjerai dėl įvairių priežasčių patys neatvykdami”, – kalbėjo jis.

“Tai yra ne Lietuvos Rusijos koks nors susitikimas ar įvykis, o yra regiono įvykis, ir įvairios šalys sprendžia, kas joms tokiuose renginiuose geriausiai gali atstovauti, ir tikrai nedarau iš to didelių išvadų”, – teigė A.Kubilius.

Panašios nuomonės laikosi ir premjero vadovaujamiems konservatoriams priklausantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Premjeras taip pat paprieštaravo buvusio Seimo pirmininko, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderio Arūno Valinsko pareiškimams, kad “Lietuvoje matomas polinkis pataikauti vis labiau įžūlėjančiai Rusijai”.

“Tikrai nematau jokių pataikavimų. Turėjau galimybę prieš porą mėnesių apie pusantros valandos kalbėtis su Rusijos premjeru V.Putinu, ir tikrai nesijaučiau, kad tame pokalbyje mes jaustumėmės kokie nors nelygiaverčiai”, – sakė A.Kubilius.

Trečiadienį BNS kalbinti politologai svarstė, jog Rusijos premjeras V.Putinas sprendimu neatvykti į Vilnių nori parodyti, kad Lietuva dar nėra pakankamai draugiška ir turėtų labiau pasistengti dvišaliuose santykiuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...