2010 Birželio 22

Vitalijus Gailius

Prezidentei nepatinka naujasis FNTT vadovas

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusivylusi sprendimu dėl naujo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo, sako šalies vadovės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.

Konkursą į šį postą laimėjo Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Vitalijus Gailius.

Anot J.Markevičiaus, V.Gailius yra iš anksto tapęs “spekuliacijos įkaitu”, o pokyčių FNTT kol kas nematyti. Vadovų pakeitimas, jo žodžiais, nepadės išspręsti šios institucijos problemų.

“Prezidentė nusivylusi tokiu Vyriausybės sprendimu, kuris užsivedė į nedidelį ir rezultatų neturintį pasikeitimą, nes prezidentės pozicija buvo aiški dėl FNTT kaip institucijos, kad turi būti iš esmės peržiūrėta. Dabar naujai paskirtas vadovas jau iš anksto tapo spekuliacijos įkaitu, galbūt ir nepelnytai, bet kol kas pokyčiai nevyksta šioje tarnyboje”, – interviu Žinių radijui sakė prezidentės patarėjas.

“Prezidentės manymu, FNTT užprogramuota susidurs su tomis pačiomis problemomis nesvarbu, koks bus vadovas”, – teigė jis.

J.Markevičius negalėjo atsakyti, ar FNTT bus sujungta su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), apie ką yra skelbta anksčiau. Tačiau, anot jo, tarnyba turėtų būti perduota Finansų ministerijos žinion.

“Vidaus reikalų ministerija pati atskirai nėra pajėgi formuoti kovos su finansiniais nusikalt politiką. Tam reikalingas Finansų ministerijos matymas ir bendradarbiavimas su Finansų ministerijos atskaitingomis institucijomis. FNTT turi būti perduota Finansų ministerijai, kokia forma, kaip, tai turėtų būti premjero sprendimas”, – sakė prezidentės patarėjas.

V.Gailius dar iki paskelbiant konkurso rezultatus žiniasklaidoje buvo įvardytas numatomu laimėtoju.

Iš viso dokumentus buvo pateikę 10 pretendentų, vienas jų neatitiko keltų reikalavimų, tad konkurse pakvieti dalyvauti 9 kandidatai.

FNTT vadovavęs R.Boreika iš šių pareigų atsistatydino nuo gegužės 18 dienos. Jis po premjero ir kitų valdančiųjų kritikos kovo pabaigoje paskelbė nusprendęs išeiti į pensiją.

Praėjusį mėnesį pagal premjero A.Kubiliaus pareiškimą Generalinė prokūratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl R.Boreikos veiksmų. Tačiau tuometinis laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas pranešė nenustatęs galimo R.Boreikos piktnaudžiavimo tarnyba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...