2010 Balandžio 26

Įžeidimas

V.Andriukaitis siūlo Seimui atsiprašyti už A.Valinsko žodžius

veidas.lt

Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos narys Vytenis Andriukaitis parengė Seimo rezoliucijos projektą, kuriuo parlamentas atsiprašytų prezidentės Dalios Grybauskaitės už Seimo nario “prisikėlėlio” Arūno Valinsko žodžius.

“Arūnas Valinskas tikrai nesupranta, kad Seimo narys negali kalbėti, ką nori, ir kad jis yra saistomas Konstitucijos. (…)Jis šiurkščiausiu būdu įžeidė prezidentę”, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė V.Andriukaitis.

Jis pranešė jau parengęs ir prašysiąs skubos tvarka į Seimo posėdžių darbotvarkę įtraukti rezoliucijos projektą šiuo klausimu.

Rezoliucija Seimas, anot V.Andriukaičio, neigiamai įvertintų A.Valinsko elgesį ir atsiprašytų už jį.

“Tokio įvykio praleisti pro ausis Seimui nebeįmanoma”, – sakė socialdemokratas.

Be to, rezoliucijos projektu ketinama kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši įvertintų Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininko elgesį – ar jis nepažeidė Politikų elgesio kodekso.

“Nebaudžiamumas ir bet kokie pasisakymai šalies vadovų atžvilgiu jau pasiekė kritinę ribą. Kažkada turi atsirasti precedentai, kurie užkirstų tokiai praktikai kelią”, – kalbėjo V.Andriukaitis.

Jis neatmetė galimybės, kad Seimo etikos sargams pripažinus, jog A.Valinskas nusižengė Politikų elgesio kodeksui, jam gali būti inicijuota apkalta.

Penktadienį BNS komentuodamas prezidentės sprendimą neskirti jo kultūros ministru A.Valinskas pareiškė, kad norėtų girdėti “ne įžeistos bobos poziciją”, o oficialią valstybės vadovės poziciją.

Vėliau šeštadienį aiškindamas savo posakį teigė norėjęs “parodyti valstybės situaciją” – kad “didžiuliais žingsniais einama autoritarinio režimo link”.

TPP prieš porą savaičių pareikalavo, kad būtų iš pareigų atleistas partijos deleguotas kultūros ministras Remigijus Vilkaitis. Vietoj jo TPP frakcija į šias pareigas pasiūlė A.Valinsko kandidatūra.

Prezidentė D.Grybauskaitė pranešė neskirsianti jo kultūros ministru, nes ministrai, pasak jos, turi turėti visuomenės pasitikėjimą ir kompetenciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...