2010 Balandžio 28

Įžeidimas

Etikos komisija aiškinsis žodį “boba”

veidas.lt

Trečiadienį komisijos posėdyje Algimantas Salamakinas pranešė kreipęsis į VLKK prašydamas įvertinti A.Valinsko prezidentės Dalios Grybauskaitės atžvilgiu pavartoto žodžio “boba” reikšmę.

“Pasirašiau prašymą į lietuvių kalbos komisiją, kad plačiau įvertintų terminą “boba”, kokia jo reikšmė, kiek tai įžeidžiantis”, – komisijoje sakė A.Salamakinas.

“Veidas.lt” pasidomėjo, kaip šį žodį aiškina Lietuvių kalbos žodynas. Žodyne rašoma, kad boba yra “menk. ištekėjusi moteris; sena moteris, senė”. Tai reiškia, kad žodis yra menkinamosios reikšmės.

Vėliau žurnalistams A.Salamakinas tvirtino, jog klausimą dėl A.Valinsko viešų pareiškimu reikia nagrinėti ypač išsamiai dėl galimų tolesnių veiksmų parlamente: “Yra labai įvairių nuomonių, Seimo narių, kurie mano, kad šitas pasisakymas nusipelno apkaltos, iki tos, kad tai nieko nereiškia, šiaip leptelėjimas”.

Į EPK dėl TTP lyderio pareiškimo kreipėsi Seimo valdyba bei pats A.Valinskas.

Praėjusios savaitės pabaigoje komentuodamas prezidentės sprendimą neskirti jo kultūros ministru A.Valinskas pareiškė, kad norėtų girdėti “ne įžeistos bobos poziciją”, o oficialią valstybės vadovės poziciją.

Vėliau šeštadienį aiškindamas savo posakį teigė norėjęs “parodyti valstybės situaciją” – kad “didžiuliais žingsniais einama autoritarinio režimo link”.

TPP prieš porą savaičių pareikalavo, kad būtų iš pareigų atleistas partijos deleguotas kultūros ministras Remigijus Vilkaitis. Vietoj jo TPP frakcija į šias pareigas pasiūlė A.Valinsko kandidatūrą. Prezidentė D.Grybauskaitė pranešė neskirsianti jo kultūros ministru, nes ministrai, pasak jos, turi turėti visuomenės pasitikėjimą ir kompetenciją.

Savo išpuoliui A.Valinskas pasirinko pačią jautriausią tiek prezidentės, tiek visos valdančiosios koalicijos vietą – A.Kubiliaus Vyriausybės stabilumą. Po dabar krikščionimis pasivadinusių buvusių A.Valinsko bendražygių ir Zuokų pasitraukimo iš koalicijos Vyriausybė Seime turi tik nominalią poros balsų daugumą. Bet du vienas po kito ėję nesėkmingi balsavimai dėl liberalcentristo Jono Liesio skyrimo Seimo vicepirmininku parodė, kad faktiškai tos vieningos valdančiosios daugumos Seime kaip ir nebėra. Nebent Vyriausybei įvairiomis nuolaidomis bei finansiniais pažadais pavyktų suburti ją kai kuriais specifiniais klausimais. Tokiomis aplinkybėmis vien tik paties A.Valinsko ir jo žmonos Ingos oficialus pasitraukimas iš koalicijos taptų rimtu pretekstu patikrinti, ar Vyriausybė dar tebeturi Seimo pasitikėjimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kurki Kurki rašo:

    Apskritai aiškinimas, kas yra bobos (ar moters) pozicija, jau yra netaktiška lyčių lygybės atžvilgiu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...