2010 Balandžio 26

Užsienio politika

V. Adamkus nemato užsienio politikos

veidas.lt

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako negalįs vertinti Lietuvos užsienio politikos, nes jos paprasčiausiai nematąs.

“Aš jokių vertinimų neturiu. Jeigu tuos tam tikrus veiksmus norima pavadinti Lietuvos užsienio politika, aš jos dar nematau”, – žurnalistams pirmadienį sakė V.Adamkus.

Tai dvi kadencijas Lietuvos prezidentu buvęs V.Adamkus sakė pagerbimo ceremonijoje žuvusiam Lenkijos prezidentui Lechui Kaczynskiui (Lechui Kačynskiui), kada sostinės Sapiegos ligoninės parke buvo pasodintas atminimo medis – liepa.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Juozas Juozas rašo:

  Koks svarbiausias užsienio politikos tikslas?
  Vieną ir svarbiausią tikslą nurodė Prezidentas Antanas Smetona savo kalboje Lietuvių Tautininkų Sąjungos suvažiavime 1933 12 15: EKONOMINĖ KULTŪRA YRA TAUTOS GYVENIMO SVARBIAUSIAS PAGRINDAS, DĖL TO IR POLITIKA – VIDAUS IR UŽSIENIO – TURI PAGAL JĮ RIKIUOTIS.” (knyga “A. Smetonos pasakyta parašyta”, Kaunas, 1992). Taigi, svarbiausias Lietuvos valstybės
  bent dabartiniu laikotarpiu tikslas yra daugumos Lietuvos žmonių ekonominės gerovės gerinimas, o vienintelė priemonė tam pasiekti gali būti tik pakankamai stipri VALSTYBĖS EKONOMINĖ GALIA. Deja, po 1990 03 11 ta galia buvo tik susilpninta, o ir vėliau visos vyriausybės ir Prezidentai per mažai nuveikė tos galios sustiprinimui. Vieną kitą žingsnį ta kryptimi bandė žengti Prezidentė D. Grybauskaitė, tačiau ir ji tą problemą sprendžia neryžtingai, per daug nuklysdama į netolimos praeities šešėlius. Todėl ir dar dabar iš esmės vadovaujamasi V. Landsbergio dar 1998 birželio požiūriu į Lietuvos ekonomiką (ypač stambiąsias įmones): “Jonava, Ignalina, Mažeikiai, Kėdainiai (sutrumpintai būtų JIMK) – štai keturios gėlytės, iš kurių, švelniai kalbant, respublikai daugiau žalos, negu naudos.” (straipsnis “Vėžio pažeista respublika” V. Landsbergio Pertvarkos tekstų knygelė “Atgavę viltį”, Vilnius, Sąjūdis, 1990).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...