2010 Lapkričio 16

Valdas Adamkus

Dvigubą pilietybę galima įteisinti tik referendumu keičiant Konstituciją

veidas.lt

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako asmeniškai pritariantis dvigubos pilietybės įteisinimui, tačiau pabrėžia, kad tą galima daryti tik referendumu keičiant Konstituciją.

“Pagrindinis reikalavimas yra toks, kad dvigubos pilietybės įteisinimas galimas tik pakeičiant Konstituciją. Oficialiai įtvirtinti dvigubą pilietybę reikalingas referendumas”, – BNS antradienį sakė V.Adamkus.

“Širdyje asmeniškai pasisakau už dvigubą pilietybę, bet tai reikia daryti teisiniu keliu – esame teisinė valstybė”, – sakė prezidentas.

Seimas lapkričio 4-ąją vėl išplėtė dvigubos pilietybės ribas, tačiau įstatymo dar nepasirašė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pagal priimtą įstatymą, dviguba pilietybė, be kita ko, būtų leidžiama ir po Nepriklausomybės atkūrimo iš šalies išvykusiems žmonėms, jei jie įgijo Europos Sąjungos ar NATO valstybės pilietybę.

Įstatymo kritikai sako, kad tai prieštarautų Konstitucijai.

V.Adamkui antrosios kadencijos metu ne kartą yra tekę spręsti klausimus dėl dvigubos pilietybės, nes, nepaisant griežto Konstitucinio Teismo išaiškinimo, parlamentarai vis bandydavo plėsti dvigubos pilietybės ribas. Naujam įstatymui parengti 2008 metų spalį V.Adamkus sudarė specialią darbo grupę, bet praėjus dviem metams priimtas įstatymas pakeistas iš esmės.

Dvi kadencijas prezidento pareigas ėjęs didžiąją savo gyvenimo dalį pats praleido Jungtinėse Valstijose, į kurias po Antrojo pasaulinio karo išvyko 1949 metais. Į Lietuvą V.Adamkus grįžo atkūrus Lietuvos nepriklausomybę.

“Asmeninis sentimentas yra vienas, bet turime elgtis pagal esamą Konstituciją. Aš iš principo nesutinku su tuo, kad Seimas nori apeiti Konstituciją. Konstitucija sako, kad tai galima išimtinais atvejais. Bet koks manipuliavimas įstatymu apeiti Konstituciją yra nepriimtinas”, – BNS sakė V.Adamkus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...