2011 Birželio 07

V.Adamkus: Metiniame prezidentės pranešime daug naujo neišgirdau

veidas.lt

BFL

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus metinį šalies vadovės Dalios Grybauskaitės pranešimą gyrė už dėmesį visoms problemoms, bet sakė jame negirdėjęs nieko naujo.

“Prezidentės pranešimą vertinu teigiamai, kadangi ji žvelgė į visas problemas. Vienintelis dalykas, ką galiu pasveikinti, – kad ji yra ryžtinga, pastovi savo nusistatytai linijai, būtent – išrauti korupciją iš valstybės bet kokia kaina. (…) O visa kita, aš manau, jinai tiktai palietė faktus, kuriuos visi esat jau tautai kalbėję, nemanau, kad aš girdėjau ką nors naujo”, – žurnalistams Seime sakė D.Grybauskaitės metinio pranešimo klausęsis V.Adamkus.

Prezidentės išsakytą ryžtą kovoti su korupcija ir negerovėmis teisėsaugoje V.Adamkus pavadino sveikintinu.

“Tai, kad jos dėmesys skirtas panaikinti visas negeroves valstybėje, ypač kiek tai susiję su teisėsauga, korupcija, yra sveikintina ir, Dieve jai padėk”, – žurnalistams sakė V.Adamkus.

“Bendromis tezėmis buvo “darysiu”, “tvarkysiu”, gal nepasakė “nukirsiu”, bet davė suprasti, kad netoleruos. Tai turbūt vienintelis receptas, kurį aš galėčiau išryškinti, bet jos aiškus ir tvirtas nusistatymas, jog valstybėje reikia daugiau tvarkos, kad ji yra pasiryžusi traukti Lietuvą iš savotiškos anarchijos kai kuriose srityse, tas buvo pabrėžta”, – klausiamas, ar išgirdo receptų iškeltoms negerovėms spręsti, sakė kadenciją baigęs prezidenta.

Jis taip pat pasidžiaugė, esą D.Grybauskaitė tęsia užsieni opolitiką, kuriai pagrindai padėti dar jam prezidentaujant. “Manau, kad prezidentei nėra daug ką pridėti prie užsienio politikos. Nieko naujo neįvyko nes, tęsiame tai, kas buvo padaryta, padėti pagrindai. Aš džiaugiuosi, kad toliau einama tuo keliu ir išnaudojamos buvusios sudarytos galimybės, kontaktai ir įsipareigojimai”, – sakė V.Adamkus.

Prezidentė D.Grybauskaitė antradienį Seime perskaitė antrą savo metinį pranešimą. Konstitucija šalies vadovui numato pareigą Seime perskaityti metinį pranešimą apie padėtį Lietuvoje, vidaus ir užsienio politiką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Manau Manau rašo:

  Man susidaro įspūdis, kad LR prezidentė Dalia Grybauskaitė gyvena iliuzijų pasaulyje.
  Kur jus matote poslinkius dėl tautos daugumos, dėl žmonių, nebent jie yra tik tiems, kas pakliuvo į nusipelnusiųjų gyventi geriau sąrašą.
  Aš nesu ekonomistas, bet užėjus į bent koki tinklapį, atsakymus galima rasti straipsnių pavadinimuose. Koks gali būti atsigavimas, kai Lietuvos konkurencingumas ritasi žemyn, maistas Lietuvoje brangsta sparčiau nei Europoje, Lietuvoje kuriasi naujas visuomenės sluoksnis – prasiskolinusieji, emigracija baigėsi, prasidėjo evakuacija, korupcijos tyrimai – visuomenės mulkinimas, švariai pasidalinti milijonai ir t.t..
  Ką ir kalbėti, kai minimali mėnesinė alga ir pensijos mažiausios Europoje, kaip ir patys atlyginimai, o kainos europietiškos. 80 proc. lietuvių mano gyvenantys socialiai neteisingoje visuomenėje. Milžiniška bedarbystė ir situacija negerėja. Tautiečiai, ypač perspektyvus jaunimas, tiesiog evakuojasi iš Lietuvos ir šioje srityje situacija nesistabilizuoja. Tai kur čia pagerėjimai?
  Didžiausio cinizmo dar neteko girdėti, kai krizės metu partijos sau skyrė papildomus milijonus litų, o tai yra pinigai iš valstybės biudžeto, t.y. atimami iš mūsų visų.
  O gal kas iš čia esančių skaitytojų mato atsigavimą? Manau ne. Vadinasi viskas tik demagoginės kalbos, kaip tarybiniais laikais, penkmečio normą įvykdėme anksčiau laiko ir su pertekliu, o kaip būdavo realiai?…
  Kalbant apie šešėlį, tame tarpe ir korupcijos priežastis puikiai įvardijo A.J.Bačkis „GYVYBEI KYLA VIS NAUJI PAVOJAI, NES VERSLAS TURI TEISĘ Į MAKSIMALŲ PELNĄ, O POLITIKAI TEISĘ Į VERSLO PARAMĄ“ vadinasi visų bėdų bėdos yra „atkatai“.
  O kalbant apie šiandieninę kovą su šešėline ekonomika, tai ji yra tik popierinė kartu su demagoginėmis ir populistinėmis kalbomis. Savo laiku, matyt nepagalvojusi, ministrė I. Šimonytė pareiškė, kad „NUEITI UŽ MIŠKO, NUKIRSTI GALVĄ SLIBINUI IR PASIIMTI PINIGUS LENGVIAU, NEI IŠTRAUKTI MILIJARDĄ IŠ ŠEŠĖLINĖS EKONOMIKOS“.
  Problema tame, kad Vyriausybę sudaro politiškai patikimi ir ištikimi, t.y. turintys politinį pasitikėjimą asmenys, o tas pats šešėlis yra tų pačių partijų nariai ir jų finansiniai maitintojai. Paskelbti kovą šešėliui, tai tas pats, kas nupjauti šaką ant kurios sėdi, todėl I. Šimonytės pasakymas buvo tiesiai į dešimtuką.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...