2013 Gruodžio 27

Užsienio kapitalo fondas žlugdo lietuvišką verslą

veidas.lt


Kauno Akropolį valdanti bendrovė „Deka Immobilien GmbH“, atstovaujanti nekilnojamojo turto fondui „WestInvest InterSelect“, prekybos centro nuomininkus spiria į kampą.
Užsienio kapitalo fondas, veikiantis per atstovus Lietuvoje, prekių ženklą „Elektromarkt” atstovaujančiai bendrovei „Mediashop“ pateikė ultimatumą – mokėti dvigubai didesnę nei rinkos nuomos kainą arba per tris mėnesius atlaisvinti nuomojamas patalpas.
Bendrovė „Mediashop“ 2900 kv. m Kauno Akropolio patalpas subnuomoja iš bendrovės „Valbis“, o pastaroji šias patalpas valdo pagal 2007 metais sudarytą patalpų nuomos sutartį, kuri galioja iki 2017 metų.
„Kauno Akropolis nepaiso prašymų nekeisti nuomos mokesčio dydžio ir nuo šių metų pradžios patalpų nuomos mokestį padidino beveik dvigubai. Tai net nepalyginamai daugiau nei mokame Vilniaus Akropolyje. O apyvarta Vilniuje – dvigubai didesnė“, – teigė parduotuvių tinklui „Elektromarkt” vadovaujantis „Mediashop“ direktorius Aleksandras Tumakovas.
Ekonomiškai itin nuostolingos sąlygos siūlomos galimai dėl to, jog Kauno Akropolis patalpas siekia išnuomoti kitam nuomininkui – drabužių tinklui „H&M”. Užsienio kapitalo fondas, veikiantis per atstovus Lietuvoje, elgiasi taip, kaip nedera sąžiningame versle: atsisako derėtis, bendrauja tik teismuose. Jie nepaiso civilizuotos verslo praktikos ir savo tikslą stengiasi pasiekti bet kokiomis priemonėmis.
Šiuo metu Kauno apylinkės teisme nagrinėjamas ginčas tarp bendrovės „Valbis“ ir Kauno Akropolio valdytojų.
Kauno Akropolis yra bene vienintelė bendrovė Lietuvoje, kuri taip elgiasi su savo nuomininkais. Prekybos centras „Panorama“, norėdamas perkelti „Elektromarkt“ parduotuvę į kitą vietą dėl „H&M” atėjimo, civilizuotai ir sąžiningai susitarė dėl visų sąlygų, ir „Elektromarkt“ parduotuvė persikėlė į kitą vietą be jokių ginčų. Tokia pati verslo praktika buvo taikoma ir Vilniaus Akropolyje. Tik Kauno Akropolio darbo metodai yra išskirtiniai, „buldozeriniai“.
Tai ne pirmas kartas, kai Kauno Akropolis su nuomininkais bendrauja remdamasis jėgos pozicijomis. 2011 metais „Armitana“, „Lėvuo“, „Danbalt International“ tinklams priklausančios parduotuvės dėl nuomos kainų politikos Kauno Akropolyje buvo paskelbusios streiką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...