2010 Liepos 12

Teismas

Prezidentė yra “šokiruota” teismo sprendimo dėl “Akropolio” sklypo

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė buvusi “šokiruota” dėl pirmos instancijos teismo sprendimo, kuriuo “Vilniaus prekybos” valdoma prekybos ir pramogų centrų valdymo bendrovė “Akropolis” už iš valstybės įsigytą sklypą privalo sumokėti perpus mažesnę kainą.

“Dėl Akropolio bylos esu nustebusiai šokiruota, kad naudojami tie patys būdai. Ir teisėsauga atitinkamai daro tam tikras išvadas”, – metinėje spaudos konferencijoje teigė D.Grybauskaitė.

Ji teigė nenorinti vertinti pirmos instancijos teismo sprendimo, bet pripažino, kad prezidento kanceliacija padėjo paruošti skundą aukštesnės instancijos teismui ir sprendimą skųsti visiškai palaiko.

“Tokie veiksmai neturi būti toleruojami”, – pridūrė šalies vadovė.

Vilniaus apygardos teismas birželį nutarė, kad “Akropolis” valstybei neprivalo sumokėti pusės suderėtos kainos – maždaug 21 mln. litų – už įsigytą sklypą prie Vingio parko Vilniuje.

Praėjusį pirmadienį teismas gavo buvusios Vilniaus apskrities viršininko administracijos (VAVA) skundą, kuris turės būti perduotas Lietuvos apeliaciniam teismui. Tačiau tik šį pirmadienį skundas bus paskirtas konkrečiam Vilniaus apygardos teismo teisėjui, kuris spręs, ar jį priimti, BNS sakė teismo atstovė Jolanta Krupičevičienė.

Buvusios VAVA Juridinio poskyrio vedėja Zita Malova BNS praėjusį penktadienį sakė, kad teismui birželio 30-ąją pasirašytus dokumentus pasirašė ji, nes apskrities likvidatorius Gintaras Sodeika tai atsisakė padaryti.

“Iš pradžių G.Sodeika tvirtino, kad apeliacinį skundą yra būtina paduoti, tačiau vėliau pasirašyti parengtą skundą atsisakė. Dokumentus pasirašiau aš, remdamasi buvusio Vilniaus apskrities viršininko Jono Vasiliausko man suteiktais įgaliojimais”, – teigė Z.Malova.

Tačiau, anot Z.Malovos, nors jos įgaliojimai turėjo pasibaigti liepos 1 dieną, birželio 30 dieną buvo parengtas apskrities likvidatoriaus įsakymas, kuriuo jos įgaliojimai atgaline data panaikinti nuo birželio 29 dienos.

“Sprendimą, ar priimti skundą, dabar turės priimti teismas”, – tvirtino Z.Malova.

Pagrindiniai Vilniaus apygardos teismo, patenkinusio “Akropolio” prašymą, motyvai – kritusios nekilnojamojo turto kainos ir “Akropolio” žadamos investicijos į transporto infrastruktūrą būsimojo prekybos centro apylinkėse.

“Akropolis”, kuris įsigytame sklype ketina statyti naują prekybos centrą, už žemę valstybei turėjo sumokėti 40,478 mln. litų, iš kurių 32,4 mln. litų dalies mokėjimas buvo atidėtas.

“Akropolio” savininkai sklypo kainą sumažinti perpus reikalavo dėl labai pasikeitusių ekonominių aplinkybių. Bendrovės ieškinyje nurodyta, kad sklypas dabar vertas maždaug 21,97 mln. litų.

Bendrovė taip pat nurodė, kad jau pasirašius žemės, kurios bendras plotas yra apie 14 hektarų (ha) pirkimo sutartį, 3,6 ha žemės ploto daliai buvo pritaikytas servitutas visuomenės reikmėms.

Be to, anot “Akropolio”, su Vilniaus savivaldybe buvo pasirašyta miesto plėtros sutartis, kurioje įmonė įsipareigojo savo lėšomis atlikti gretutinių teritorijų ir gatvių infrastruktūros darbus.

Likvidavus Vilniaus apskrities viršininko administraciją, jos atstovavimo byloje teises perėmė Nacionalinė žemės tarnyba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...