2010 Liepos 23

Ieškinys

“Akropolis” nesibylinės dėl sklypo kainos

veidas.lt

Vadinamojo VP dešimtuko valdomos “Vilniaus prekybos” įmonių grupės bendrovė “Akropolis” nusprendė atsisakyti ieškinio dėl sklypo Vilniuje kainos – penktadienį bendrovė įteikė pareiškimą Lietuvos apeliaciniam teismui. Tai reiškia, kad “Akropolis” už sklypą sumokės visą kainą – 40,5 mln. litų, o ne perpus mažiau.

“Akropolio” atstovas Frederikas Jansonas BNS sakė, jog bendrovė nekomentuoja, kodėl nuspręsta atsisakyti ieškinio.

“Bendrovė komentarų šia tema neteiks”, – teigė jis.

Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė BNS patvirtino, jog gautas “Akropolio” prašymas. Pasak jos, jis bus prijungtas prie bylos ir nagrinėjamas kartu su Nacionalinės žemės tarnybos skundu. Tačiau pirma turi būti paskirta teisėjų kolegija ir teismo posėdis.

Vilniaus apygardos teismas birželį nutarė, kad “Akropolis” valstybei neprivalo sumokėti pusės suderėtos kainos – maždaug 21 mln. litų – už iš valstybės įsigytą sklypą prie Vingio parko Vilniuje.

Tačiau Nacionalinė žemės tarnyba, kuri perėmė likviduotos Vilniaus apskrities viršininko administracijos atstovavimo byloje teisės, apskundė šį teismo sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris skundą gavo trečiadienį.

Vilniaus apygardos teismo teisėja Rita Kisielienė praėjusią savaitę paprašė patikslinti skundą, nes jį pasirašė buvusios Vilniaus apskrities viršininko administracijos atstovė.

Nesklandumų kilo dėl to, kad nuo liepos 1-osios buvo panaikinta Vilniaus apskrities viršininko administracija, kuri iki šiol bylinėjosi su “Akropoliu”. Jos teises perėmė Nacionalinė žemės tarnyba.

Pagrindiniai Vilniaus apygardos teismo teisėjos R.Kisielienės, patenkinusios “Akropolio” prašymą, motyvai – kritusios nekilnojamojo turto kainos ir “Akropolio” žadamos investicijos į transporto infrastruktūrą būsimojo prekybos centro apylinkėse.

“Akropolis”, kuris įsigytame sklype ketina statyti naują prekybos centrą, už žemę valstybei turėjo sumokėti 40,478 mln. litų, iš kurių 32,4 mln. litų dalies mokėjimas buvo atidėtas.

“Akropolio” savininkai sklypo kainą sumažinti perpus reikalavo dėl labai pasikeitusių ekonominių aplinkybių. Bendrovės ieškinyje nurodyta, kad sklypas dabar vertas maždaug 21,97 mln. litų.

Bendrovė taip pat nurodė, kad jau pasirašius žemės, kurios bendras plotas yra apie 14 hektarų (ha) pirkimo sutartį, 3,6 ha žemės ploto daliai buvo pritaikytas servitutas visuomenės reikmėms.

Be to, anot “Akropolio”, su Vilniaus savivaldybe buvo pasirašyta miesto plėtros sutartis, kurioje įmonė įsipareigojo savo lėšomis atlikti gretutinių teritorijų ir gatvių infrastruktūros darbus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...