2010 Rugpjūčio 13

Ugniagesiai įspėja:

Užklupus vėtrai būti atsargiems

veidas.lt

Ugniagesiai įspėja užklupus vėtrai nesislėpti po pavieniais aukštais medžiais, nebūti prie stulpų ar pastatų sienų, šalia vandens telkinių, o griaudžiant perkūnijai – nesimaudyti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pranešė, kad metereologams savaitgalį prognozuojant trumpą lietų bei perkūniją, reikėtų stebėti naujausius sinoptikų pranešimus.

Žaibuojant ir griaudžiant rekomenduojama geriau pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą. Būtina išjungti visus elektros prietaisus ir antenas.

Per perkūniją pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdžius, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, prie kurių auga aukšti medžiai. Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia įtraukti anteną, užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.

Jeigu vėtra užklupo lauke, ugniagesiai rekomenduoja nesislėpti po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškoti prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, vengti aukštesnių atvirų vietų.

Pasak PAGD, geriausiai pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.

Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant reikėtų grįžti į krantą. Griaudžiant reikėtų nebėgioti, nevažiuoti motociklu ar dviračiu, nelaikyti rankose metalinių daiktų, o palikti juos atokiau nuo savęs ir pralaukti perkūniją.

Kilus stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos. Vadovai turėtų perspėti darbuotojus apie artėjantį pavojingą hidrometeorologinį reiškinį ir informuoti, kokie darbai turi būti nutraukti.

Pučiant stipriam vėjui būtina sustabdyti krovos darbus su kranais ir kitus pavojingus darbus objektuose, nedirbti su atvira ugnimi, sutvirtinti laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius, sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Svarbesniuose objektuose reikia patikrinti avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinti kuro atsargomis ir pasirengti gamybos proceso avariniam sustabdymui.

Gyventojams patariama išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinti.

Jeigu poilsiaujama gamtoje, rekomenduojama nestatyti palapinių po aukštais medžiais ar šalia aukštų konstrukcijų. Taip pat ugniagesiai įspėja, kad reikėtų nestatyti automobilių po medžiais, neliesti ant laidų ar oro linijų atramų užvirtusių medžių.

Kaimo gyventojams ugniagesiai rekomenduoja uždaryti tvartų, namų duris, langus, langines, namuose turėti žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Taip pat gyventojams siūloma nepalikti gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties, o jeigu vis dėlto privaloma išvykti, reikėtų išjungti elektrą, užsukti dujas, vandens sklendes, uždaryti langus, langines, užrakinti duris.

Ugniagesiai taipogi siūlo pasidomėti, ar kaimynai girdėjo pranešimus dėl orų, ar šalia gyvenančiais neįgaliais žmonėmis, vienišais seneliais ar mažamečiais vaikais, leidžiančiais laiką be tėvų, gali kas nors pasirūpinti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja gyventojus ir dėl pavojingos situacijos, kuri susidarė praėjusį savaitgalį po praūžusio škvalo pietryčių Lietuvos miškuose. Čia dar mažiausiai du mėnesius miškininkai šalins išvartytus medžius, tad grybautojams, uogautojams ir poilsiautojams rekomenduojama atsisakyti kelionių į praėjusią savaitę škvalo nuniokotus miškus. Čia gali būti pavojingai pasvirusių medžių, jų šakų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...