2011 Liepos 18

Už teisėjo vardo pažeminimą Anželika Šimaitienė atleista iš pareigų

veidas.lt

BFL
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu ir atsižvelgdama į vienabalsį Teisėjų tarybos patarimą, atleido Anželiką Šimaitienę iš Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėjos pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.

Anželika Šimaitienė vilkino su skolų išieškojimu susijusias bylas, o su butų privatizavimu lengvatinėmis sąlygomis, nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą susijusias bylas nagrinėjo aplaidžiai ir skubotai, vadovavosi neegzistuojančiais dokumentais ir melagingais liudytojų parodymais.

Kad teisėja A. Šimaitienė klastojo dokumentus bei priėmė neteisėtą ir nepagrįstą sprendimą, sudariusį sąlygas lengvatinėmis sąlygomis privatizuoti butą, liepos 1 d. pripažino ir Lietuvos apeliacinis teismas, tačiau dėl suėjusių senaties terminų negalėjo priimti apkaltinamojo nuosprendžio.

Siekiant užkirsti kelią tokiems atvejams Respublikos Prezidentės iniciatyva buvo priimtos BK pataisos, kuriomis pailginti baudžiamųjų bylų senaties terminai, neleisiantys nusikaltimus padariusiems asmenims išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Už teisėjo vardą žeminančius poelgius Prezidentė atleido aštuonis teisėjus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...