2010 Birželio 04

Šiaulių teisėja

Teisėjų taryba patarė prezidentei atleisti V. Pilitauskienę

veidas.lt

Ketvirtadienį Nacionalinėje teismų administracijoje vyko neeilinis Teisėjų tarybos posėdis, kuriame nuspręsta patarti prezidentei teisėją Viliją Pilitauskienę atleisti iš Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Teisėjų tarybos sprendimas priimtas atsižvelgiant į š.m. birželio 2 d. prezidentės dekretą, kuriuo prašoma patarti dėl teisėjos V. Pilitauskienės atleidimo iš teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, taip pat išnagrinėjus Šiaulių apylinkės ir Šiaulių apygardos miesto teismų patikrinimo išvadas ir Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendimą teisėjai iškelti drausminę bylą.

Teisėjų taryba konstatavo, kad teisėja V. Pilitauskienė, atlikdama teisėjos pareigas, pažeidė įstatymuose nustatytą administracinių bylų nagrinėjimo tvarką ir terminus, nevykdė pareigos surašyti procesinius dokumentus ir taip pažemino teisėjo vardą, pakenkė teisminės valdžios autoritetui.

Teismų įstatymas nustato, kad teisėjo vardą žeminantis poelgis – tai su teisėjo garbe nesuderinamas ir Teisėjų etikos taisyklių reikalavimų neatitinkantis poelgis, kuriuo pažeminamas teisėjo vardas bei kenkiama teismo autoritetui. Teisėjo vardą žeminančiu poelgiu taip pat pripažįstamas bet koks pareiginis nusižengimas – aiškiai aplaidus konkrečios teisėjo pareigos atlikimas arba jos neatlikimas be pateisinamos priežasties

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...