2011 Vasario 07

Verslas

Gamykla “Astra” bylinėjasi dėl vardo

veidas.lt

Viena seniausių Lietuvos mašinų gamybos įmonių “Astra” priversta ginti savo pavadinimą teismuose, nes laiku nepasirūpino jo apsauga.

Praėjusio šimtmečio pradžioje įkurta Alytuje gamykla įsisuko į teisminius ginčus dėl savo ženklo, naudojamo jau daugiau kaip 40 metų, pirmadienį rašo Lietuvos žinios”.

“Astra”, kurios pagamintos nerūdijančio plieno talpyklos gerai vertinamos ir mūsų šalyje, ir užsienyje, bylinėjasi su plieninėmis talpyklomis prekiaujančia įmone “Astra Wam”, įsikūrusia taip pat Alytuje.

Senoji mašinų gamykla buvo priversta kreiptis į teismą, kai buvusi “Astros” darbuotoja Aniceta Jaloveckaitė įsteigė bendrovę “Astra Wam”. 2009 metais įregistruota įmonė internetiniame tinklalapyje pradėjo siūlyti klientams talpyklas, pasterizatorius, išpilstymo linijas maisto pramonei bei kitus nerūdijančio plieno gaminius.

“Astros” generalinis direktorius Semionas Bondarevas teigė sužinojęs apie naują bendrovę iš savo klientų, kurie ėmė teirautis, ar tai ne jų antrinė įmonė arba filialas. “Astros” vadovai turėjo aiškinti verslo partneriams, kad bendrovė neskyla, kad gamyba vyksta įprastu ritmu.

Neatmetama galimybė, jog gamyklą savo noru palikusi darbuotoja naudojosi kontaktais įmonių, su kuriomis jai teko užmegzti ryšius dirbant “Astroje”.

Privačiame name įkurta “Astra Wam” pati negamina produkcijos, tik prekiauja įvairių užsienio šalių gaminiais.

S.Bondarevas nuogąstauja, kad panašų pavadinimą turinti bendrovė, parduodanti neaiškios kokybės produkciją, gali pakenkti gamyklos reputacijai ir per dešimtmečius iškovotam geram vardui.

“Astros Wam”, skaičiuojančios apyvartą dešimtimis tūkstančių litų, konkurencija nebaugina senosios “Astros”, nes jos pardavimas siekia dešimtis milijonų litų.

Gamyklos vadovai dar prieš kreipdamiesi į teismą prašė naujosios įmonės savininkės pakeisti pavadinimą, tačiau ši nesutiko.

Praėjusių metų pabaigoje Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs “Astros” ieškinį dėl prekių ženklo teisių pažeidimo, priėmė jai palankų sprendimą ir priteisė 50 tūkst. litų patirtai moralinei žalai atlyginti. Tačiau “Astra Wam” su tuo nesutiko ir apskundė sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...