2010 Spalio 01

Ekonomika

Už “Orlen Lietuvą” “normalios” kainos nežada

veidas.lt

Kaip potencialūs Lietuvos naftos perdirbimo bendrovės “Orlen Lietuva” pirkėjai minimi rusai, anot analitikų, už kompleksą nesumokės “normalios” kainos.

“Akcininke “PKN Orlen” savo verkšlenimu nuolat parodo, kad padėtis yra nepalanki, todėl sunku tikėtis, kad šiandien kas nors jai sumokės normalią kainą. Juolab kad sandorių kainos dar žemos, nes rinkos taip pat netrykšta optimizmu”, – žurnalui “Versus” teigė neoficialūs šaltiniai.

Šaltiniai tikina, kad potencialūs pirkėjai iš Rusijos jau turi ir galimų kandidatų į naftos perdirbimo įmonės vadovo postą sąrašą. Vienas jų jau kelis kartus skambino iš Rusijos ir domėjosi gyvenimo sąlygomis Lietuvoje.

Investicijų bankininkai tvirtina, kad nėra daug šalių, kurioms būtų įdomi naftos perdirbimo įmonė Mažeikiuose. O tiems, kam ji įdomi, ją jau pažįsta nuo galvos iki kojų. Todėl jiems šis pardavimo procesas tėra tik formalumas.

“Bendrovės pardavimas vyks labai konfidencialiai. Informacija apie jį į viešumą išplauks tik tada, kai potencialus investuotojas pateiks savo konkrečius pasiūlymus ir pradės važinėti į susitikimus su bendrovės vadovais Mažeikiuose”, – tikino “Versus” šaltiniai.

Pačioje “Orlen Lietuvoje” atleidžiami darbuotojai. Bendrovė savo leidžiamame savaitraštyje “Fakelas” nurodė, kad nuo metų pradžios darbuotojų skaičiaus optimizavimas leido 7,6 mln. JAV dolerių sumažinti pastoviąsias veiklos sąnaudas ir darbo užmokesčio išlaidas.

“Tai, kad įmonė parduodama, Mažeikiuose abejojančiųjų nėra, nes pastaruoju metu aktyviai vyksta jos “pudravimas”: darbuotojai atleidžiami, taupoma techninei priežiūrai, o lenkai nieko neinvestuoja”, – “Versus” sakė buvęs “Orlen Lietuvos” darbuotojas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad kapitaliniai remontai gamykloje anksčiau vykdavo kas dvejus metus. Kai Mažeikių gamyklą valdė “Jukos”, šie darbai buvo pratęsti iki ketverių metų. Todėl jie vyko 2003 metais ir paskutinysis – 2007 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...