2010 Rugpjūčio 16

Nafta

“PKN Orlen” jau ruošiasi pardoti “Orlen Lietuvą”

veidas.lt

Lenkijos naftos koncernas “PKN Orlen” pasamdė tarptautinį investicijų banką “Nomura”, kuris turės parengti išvadas dėl galimo “Orlen Lietuvos” pardavimo bei surinkti pirminius potencialių pirkėjų pasiūlymus.

“PKN Orlen” gali parduoti dalį arba visas “Orlen Lietuvos akcijas, Lenkijos žiniasklaidai pareiškė “PKN Orlen” vadovas Jacekas Krawiecas (Jacekas Kraviecas), pranešama finansų institucijų “KBC Securities” ir “Raiffeisen” parengtose pirmadienio naujienų apžvalgose.

“KBC Securities” analitikų teigimu, potencialiais “Orlen Lietuvos” pirkėjais galėtų būti tik Rusijos naftos bendrovės, o “PKN Orlen” galimybės susigrąžinti už Lietuvos įmonę sumokėtą 2,3 mlrd. JAV dolerių sumą yra abejotinos.

“PKN Orlen” turi labai nedaug galimybių pasitraukti iš Lietuvos nepatyręs finansinių nuostolių ir be neigiamos įtakos koncerno reputacijai, prognozuoja “KBC Securities” analitikai.

“PKN Orlen” įsigijo “Orlen Lietuvą” (tuometinę “Mažeikių naftą”) iš Rusijos “Jukos” ir Lietuvos Vyriausybės 2006 metais. Sandorį kaip būdą sumažinti regiono energetinę priklausomybę nuo Rusijos parėmė ir Lietuvos, ir Lenkijos vyriausybės.

“Orlen Lietuva” pernai patyrė 68,556 mln. litų grynųjų nuostolių, tuo tarpu 2008 metais įmonė buvo uždirbusi 56,417 mln. litų grynojo pelno. Bendrovės pardavimo pajamos pernai sumažėjo 38,4 proc. iki 10,658 mlrd. litų

“PKN Orlen” yra vienintelis “Orlen Lietuvos” akcininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Tai aišku, kad rusams parduos visas akcijas. Nėra reikalo jų paprasčiausiai laikyti, jei neša vien nuostolius.

    P.S. Aišku, nafta vėl brangs. Metas pereiti ant aliejaus kaip per “Top Gear” :D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...