2010 Lapkričio 19

VMI

Už maisto papildus su alkoholiu taip pat reikia mokėti akcizą

veidas.lt

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija sostinės Halės bei Kalvarijų turgavietėse nustatė atvejų, kai prekiauta maisto papildais, sudėtyje turinčiais iki 70 procentų etilo alkoholio. Už jį nebuvo deklaruotas ir sumokėtas akcizo mokestis.

Patikrinimų metu identifikuotos dvi įmonės, įvežančios tokius produktus į Lietuvos Respubliką, kurios galimai nesumokėjo 20 tūkstančių litų akcizų. Dar trys įmonės stebimos, kaip galimai įvežančios į Lietuvą ne maisto produktus su etilo alkoholiu ir nemokančios akcizų.

Šių patikrinimų metu mokesčių specialistai rado oficialiai Lietuvoje veikiančių įmonių įvežtų maisto papildų, tarp kurių ir tokie, kurių pakuotės neatitinka ženklinimo lietuvių kalba reikalavimų: “Nastoika Sabelnik Balotnyj” (reumatui gydyti), “Kopeječnik čainy” (kraujagyslėms plėsti), “Krasnaja ščiotka” ir daugybė kitų, neva įvairioms ligoms gydyti skirtų skysčių. Didžioji dalis šių akcizais apmokestinamų ne maistui skirtų prekių pagamintos ne Europos Bendrijos šalyse – Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje.

“Įmonės ne maistui skirtų prekių asortimentą papildo įvairiais skystais maisto papildais, kurie dažno pirkėjo ar net paties pardavėjo įsitikinimu laikomi vaistais. Tačiau daugelis iš jų, pavyzdžiui, imuninei sistemai stiprinti ir organizmui tonizuoti vartojama “Ženšenių tinktūra”, burnos ertmei gydyti skirta “Eukaliptų tinktūra” ar įvairūs sirupai, neįregistruoti Lietuvos Respublikos ar EB vaistinių preparatų registre. Todėl tokių maisto papildų sudėtyje esantis etilo alkoholis yra laikomas akcizine preke ir reikia deklaruoti bei sumokėti akcizo mokestį”, – primena Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Dainoras Bradauskas

Vengiantiems šios prievolės gresia ne tik mokestinė, bet ir administracinė atsakomybė – numatytos baudos siekia iki 5 tūkstančių litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...