2010 Balandžio 16

Ikiteisminis tyrimas

VMI vadovo motinos įmonė įtariama pasisavinusi neįgaliesiems skiriamas subsidijas

veidas.lt

Dėl buhalterinių dokumentų klastojimo ir galimo Darbo biržos pinigų pasisavinimo Telšių rajono bendrovėje “Premjera” atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Praėjusią savaitę byla, prokuratūros sprendimu, perduota Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apskrities skyriui. Bendrovė priklauso verslininkei Stefanijai Kaseliauskienei – Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI)viršininko Modesto Kaseliausko motinai, rašo naujienų portalas delfi.lt.

Maitinimo ir transporto bendrovėje “Premjera” įdarbinta daug neįgalių žmonių – valstybė subsidijuoja darbo vietų neįgaliesiems sukūrimą ir kompensuoja atlyginimų dalį. Darbo birža įmonei moka dideles kompensacijas, o bendrovė įsipareigoja neįgaliesiems mokėti ne mažesnes, nei sutarta su Darbo birža, algas.

Kiekvieną mėnesį mokamos subsidijos, priklausomai nuo darbuotojų neįgalumo lygio, siekia nuo 50 iki 75 proc. darbo užmokesčio. Tačiau “Premjeroje” dirbantys neįgalieji tvirtina gaunantys daug mažesnes algas nei jiems priklauso.

Metų pradžioje viena bendrovės darbuotoja dėl to pasiskundė Telšių policijai. Sausio 27 dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo. “Premjeros” darbuotojai tvirtina, kad algų mokėjimo dokumentuose – ne jų parašai.

Vasario 18-ąją byla perduota FNTT Telšių skyriui, tačiau netrukus ikiteisminio tyrimo medžiagą paėmė Generalinė prokuratūra. Ten nuspręsta, jog tyrimas turi būti atliekamas Klaipėdos apskrities pareigūnų, ir praėjusią savaitę byla pasiekė FNTT Klaipėdos skyrių. Jo vadovas Arūnas Danielis atsisakė kalbėti apie šią bylą, motyvuodamas, kad skyrius ją gavo tik prieš kelias dienas.

Neoficialiomis žiniomis, jau keliolika neįgalių bendrovės darbuotojų pareigūnams patvirtino, kad, jų pačių žiniomis, jiems mokamos gerokai mažesnės algos, nei priklauso (Darbo birža subsidijuoja didesnes algas). Pavyzdžiui, teigiama, kad žmogui, pagal subsidijos dydį, priklauso 1800 litų alga, bet VMI vadovo motina jam moka tik 800 litų, kitas darbuotojas sako, kad jam priklauso 1400 litų alga, bet S.Kaseliauskienė jam mokanti tik 700 litų ir pan.

Įarimai byloje kol kas niekam nepateikti.

Bendrovėje dirba apie 40 žmonių, maždaug pusė jų – neįgalieji. Dėl to vien pernai “Premjera” gavo daugiau kaip 300 tūkst. litų valstybės subsidijų.

Dar 2006 metais Valstybinė mokesčių inspekcija buvo gavusi “Premjeros”"darbuotojo skundą dėl “vokeliuose” mokamų algų, tačiau tąsyk inspekcija nustatė, kad skundas nepasitvirtino.

Su S.Kaseliauskiene delfi.lt susisiekti nepavyko.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...