2011 Balandžio 19

Politika

Už grotų – dėl Korano sudeginimo

veidas.lt

Didžiosios Britanijos teismas pirmadienį skyrė buvusiam kariškiui 70 dienų kalėjimo bausmę už tai, kad jis sudegino Koraną.

Bedarbis 32 metų Andrew Ryanas (Endrius Rajenas) pavogė musulmonų šventąją knygą iš bibliotekos Anglijos šiauriniame Karlailo mieste ir stebint miniai padegė ją žiebtuvėliu.

Tuomet, kaip pasakojo įvykio liudininkai, jis mojavo liepsnojančiu Koranu ir užgauliai atsiliepė apie musulmonų tikėjimą

Ankstesniame teismo posėdyje A.Ryanas padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl kaltinimų religiniu priekabiavimu sunkinančiomis aplinkybėmis bei vagystės.

Kai buvo areštuotas po sausio 19 dieną įvykusio incidento, A,Ryanas policijai sakė: “Viliuosi, jog nesukėliau Trečiojo pasaulinio karo”.

Teismo nuosprendį perskaitęs teisėjas Geraldas Chalkas (Džeraldas Čalkas) sakė: “Tai teatrališko fanatizmo atvejis”.

“Jūs visa tai iš anksto suplanavote, nes apgalvotai pavogėte knygą. Jūs siekėte maksimalaus viešumo ir norėjote sukelti kančias”, – sakė teisėjas.

Pastarosiomis savaitėmis per Afganistaną nusirito kruvinų protestų banga, kurią išprovokavo praėjusį mėnesį Jungtinėse Valstijose įvykęs incidentas, kai evangelikų pastorius sudegino Koraną.

Protestai nusinešė mažiausiai 24 gyvybes, tarp jų septynių Jungtinių Tautų darbuotojų, kurie žuvo, kai protestuotojai atakavo JT kompleksą šiauriniame Mazari Šarifo mieste.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...