2010 Gruodžio 08

Artėjanti krizė

Buvęs britų premjeras Gordonas Brownas perspėja apie artėjančią euro krizę

veidas.lt

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas (Gordonas Braunas) perspėjo dėl krizės, kuri kitų metų pradžioje laukia šalių, kuriose atsiskaitoma eurais.

Interviu BBC buvęs premjeras pareiškė, kad euro zona negalės išbristi iš finansinių problemų be daugiamilijardinių investicijų į savo bankus. Pasak G. Browno, dabartinis pavienių, su sunkumais susiduriančių Europos šalių gelbėjimas tik pratęsia nestabilią padėtį.

“Aš jaučiu, kad pirmaisiais 2011 metų mėnesiais mes turėsime didelę krizę euro zonoje”, – sakė jis BBC verslo žinių redaktoriui Robertui Pestonui.

Pasak jo, euro problema yra ne vien tik vyriausybių skolos. Europa taip pat turi spręsti struktūrinius klausimus ir didžiules savo bankų skolas, perspėjo jis.

G.Brownas nurodė, kad Europos bankai, tarp jų – ir Britanijos, turi didžiulių įsiskolinimų ir nepakankamai kapitalo, kad galėtų amortizoti nuostolius, todėl kyla pavojus bankų krizei visos Europos mastu.

Pasak jo, reikia struktūrinių reformų, kad euras imtų veikti kaip vieninga valiuta; tai nėra daroma ir net nesitariama.

G.Brownas tvirtina, kad Europos politikai turi “perimti iniciatyvą iš rinkų” ir parengti kompleksinį savo finansinių ir ekonominių sprendimą.

Jei euro problemos nebus išspręstos Europa bus pasmerkta “nereikalingam ir išvengiamam mažo augimo laikotarpiui su dideliu nedarbu ir blogėjančiu gyvenimo lygiu”, – sakė jis ir pridūrė, kad tai ištiks ir Jungtinę Karalystę, nes 60 proc. šalies prekybos vyksta su likusia Europos dalimi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. s s rašo:

  tie britai jau pradeda nervinti su savo tais gasdinimais

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Ko tave išgąsdino? Šiaip tai duodu 70 procentų, kad taip ir nutiks. Tik sėdėk ir džiaukis, kad pas mus euro nėra.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...