2010 Gegužės 11

Didžioji Britanija

G. Browno sprendimas pasitraukti gali būti pavėluotas

veidas.lt

Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas (Gordonas Braunas) pergudravo savo oponentus, paskelbdamas apie sprendimą atsistatydinti, tačiau nemaža dalis jo vadovaujamos Leiboristų partijos narių šį žingsnį laiko pavėluotu, antradienį rašo laikraščiai.

Ministras pirmininkas pirmadienį pareiškė, kad iki rugsėjo atsistatydins. Šis jo pareiškimas atvėrė kelią leiboristų deryboms dėl valdžios pasidalijimo su Liberalų demokratų partija.

Jei derybos būtų sėkmingos, leiboristai išsaugotų valdžią, nors pralaimėjo labai įtemptus visuotinius rinkimus, per kuriuos nė viena partija neužsitikrino absoliučios daugumos parlamente.

Dramatiškas G.Browno pareiškimas išmušė pagrindą iš po kojų pagrindinei opozicinei Konservatorių partijai, visą savaitgalį vedusiai derybas su liberalais demokratais, kurie, daugumos apžvalgininkų nuomone, veikiausiai vadovaus vyriausybės formavimui.

“G.Brownas pasitraukdamas įkišo paskutinį pagalį toriams į ratus”, – rašo dienraštis “The Times”, kuris praėjusią savaitę vykusiuose rinkimuose rėmė konservatorius.

Leiboristus rėmusio “The Daily Mirror” nuomone, šis G.Browno žingsnis rodo, jog jis tebėra “puikus strategas”.

“Puikus smūgiuojantis kumštis patiesė jo oponentus “kairiuoju kabliu”, kurio jie nenumatė”, – rašo dienraštis.

Davido Camerono (Deivido Kamerono) vadovaujami toriai praėjusį ketvirtadienį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose laimėjo daugiausiai vietų, tačiau neužsitikrino aiškios daugumos, kad galėtų vieni formuoti vyriausybę.

Nicko Cleggo (Niko Klego) liberalai demokratai liko treti, tačiau įgijo didelį politinį svorį, nes jų parama gali padėti arba konservatoriams, arba antrąją vietą užėmusiems leiboristams suformuoti naują vyriausybę.

Kai kurie apžvalgininkai vis dėlto mano, kad leiboristų lyderis G.Brownas padarė klaidą, kai nekreipdamas dėmesio į augantį savo nepopuliarumą visuomenės akyse taip ilgai ir atkakliai laikėsi įsikibęs valdžios.

“Ponas G.Brownas paliko leiboristams jų vienintelį šansą likti valdžioje, – rašo “The Times”. – Tačiau visoje Britanijoje bus tūkstančiai leiboristų aktyvistų ir pralaimėjusių (įstatymų leidėjų), kurie šiandien trokšta, kad ponas G.Brownas tą lemtingą sprendimą, kurį padarė praėjusį vakarą, būtų priėmęs prieš metus ar dvejus”.

Verslo dienraštis “Financial Times” taip pat pažymi, kad didžiausias G.Browno trūkumas buvo tai, kad “jam nepavyko pelnyti elektorato simpatijų ir paramos”.

Kai kurie konservatyvios pakraipos laikraščiai išreiškė pasipiktinimą liberalų demokratų lyderio “išdavyste”.

Dienraštis “The Daily Mail”, pavadino jį “dviveidžiu Cleggu” ir rašė, kad “iš įtakingos politinės figūros jis virto samdytu žudiku”.

“Vargana diena demokratijai”, – skelbė antraštė šio dienraščio pirmajame puslapyje, kuriame negailima kandžios kritikos G.Brownui už “iš koto verčiantį ėjimą, kuriuo siekiama padėti leiboristams išsaugoti valdžią pralaimėtojų koalicijoje”.

Dienraščiui “The Sun” galimas leiboristų ir liberalų demokratų susitarimas taip pat kelia pasibaisėjimą.

“Britanija buvo vadinama demokratijos lopšiu, – rašo jis. – Jei toks susitarimas bus sudarytas, demokratija bus palaidota”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...