2011 Kovo 05

Savivaldos rinkimai

URM nežino A.Vinkaus apsisprendimo

veidas.lt

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Antanas Vinkus dar nėra pranešęs Užsienio reikalų ministerijai, ar po sėkmingai susiklosčiusių savivaldos rinkimų liks diplomatinėje tarnyboje.

“A.Vinkus nėra ministerijai pranešęs savo apsisprendimo, ar jis lieka diplomatinėje tarnyboje. Kai jis taps žinomas, ministerija atitinkamai elgsis pagal teisės aktų nuostatas”, – sakoma BNS atsiųstame ministerijos Spaudos ir viešųjų ryšių skyriaus atsakyme.

Socialdemokratai, kurių sąrašo lyderis buvo A.Vinkus, iškovojo pergalę rinkimuose į Neringos savivaldybę, o meras bus renkamas per pirmąjį tarybos posėdį balandžio pradžioje. A.Vinkus BNS sakė, jog Neringoje liks, jei bus išrinktas meru.

“Jeigu būsiu išrinktas miesto meru, lieku Neringoje dirbti miesto ir žmonių labui, – BNS antradienį sakė A.Vinkus, paklaustas, ar atsisakys ambasadoriaus pareigų.

Paklausus, ar A.Vinkus gali būti savivaldybės tarybos nariu tuo pat metu eidamas ambasadoriaus pareigas, ar turi iš jų pasitraukti dar prieš pirmąjį tarybos posėdį, ministerijos atstovai atsakė abstrakčiai.

“Šį klausimą reglamentuoja Diplomatinės tarnybos, Valstybės tarnybos, Vietos savivaldos ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymai”, – teigiama ministerijos atsakyme.

Rinkimų agitacijos metu ambasadoriui nuo vasario 4 dienos vienam mėnesiui buvo suteiktos nemokamos atostogos.

A.Vinkus Lietuvos ambasadai Rusijoje pradėjo vadovauti 2008 metų pabaigoje. Prieš rinkimus jis yra sakęs, kad norėtų sugrįžti į Neringą, kurioje pradėjo savo kaip gydytojo praktiką, jei socialdemokratai šioje savivaldybėje iškovotų pergalę.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, socialdemokratai Neringoje surinko 48,19 proc. balsų ir turėtų gauti aštuonis mandatus iš 15.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...