2014 Liepos 14

Audrius Bačiulis

Karo Ukrainoje pamokos Lietuvai

veidas.lt


Dar sunku numatyti, kuo pasibaigs karo veiksmai Ukrainos pietryčiuose esančiame Donbase, bet vieną išvadą galime daryti jau dabar: lengvieji pėstininkai ir specialiosios pajėgos nėra pajėgios atremti tegu silpnos ir prastai apmokytos, bet reguliarios armijos puolimo.

Vienašalės paliaubos baigėsi, ir naujasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paleido nuo grandinės karo šunis. Nugriaudėjo pabūklų salvės, pajudėjo tankai, užkaukė atakos lėktuvų varikliai, ir nuo Slovjansko iki Luhansko, nuo Donecko iki Červonopartyzansko iš Rusijos atkeliavę profesionalūs diversantai, samdiniai, avantiūristai bei jų vietiniai parankiniai ėmė kasdien žūti dešimtimis ir šimtais.
Pakanka pažiūrėti vaizdo įrašą, padarytą Slovjansko prieigose, kaip dalykiškai Ukrainos parašiutininkų brigados artileristai krauna sviedinius į savo 122 mm haubicos D-30 drūtgalį, kas 15 sekundžių pasiųsdami ant priešų galvų 21 kilogramą mirties, kad suvoktum, jog juokai baigėsi: kariaujama rimtai, pagal principą – jei priešas nepasiduoda, jis sunaikinamas.
Norinčiųjų pasiduoti nematyti – ten besikaunančių teroristų branduolį sudaro iš Rusijos atvykę 35–45-erių vyrai, perėję karus Čečėnijoje, Šiaurės Kaukaze, Gruzijoje, yra netgi Jugoslavijos ir Afganistano karų veteranų. Tai puikiai pasirengę profesionalūs kariai, gerai žinoję, kur ir ko važiuoja, daugeliui jų šis karas Ukrainoje – gyvenimo svajonės išsipildymas. Tokie veikiau žus.
Ir štai šiuos puikiai motyvuotus, neblogai ginkluotus ne tik lengvaisiais šaunamaisiais ginklais, bet ir nešiojamosiomis prieštankinėmis bei priešlėktuvinėmis raketomis, 82 ir 120 mm minosvaidžiais, 23 mm automatiniais priešlėktuviniais pabūklais, 120 mm savaeigiais desantininkų pabūklais, vienu kitu tanku bei 122 mm reaktyvinės artilerijos sistemomis karius prastai apmokyta, daugiausia paskubomis paremontuota technika ginkluota Ukrainos armija daro, kaip sakoma, į vienus vartus. Nes kad ir kokia prasta ir silpna ta Ukrainos armija būtų, tai vis dėlto yra reguliari visavertė armija – su sunkiąja artilerija, tankais, aviacija. O jai besipriešinantys insurgentai – tai lengvieji pėstininkai, nes bet kurie, netgi patys geriausi specialiosios paskirties daliniai pagal savo ugnies galią reguliariosios armijos požiūriu tėra lengvieji pėstininkai.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jankis jankis rašo:

    dvasios ubagas tas bačiulis ir žmogus morališkai apsišikęs


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...