2010 Birželio 09

Šimos kainos

Ukmergiškiai pavargo nuo šilumos kainų

veidas.lt

Ukmergės rajono gyventojai birželio 10 d. organizuoja piketą, skirtą palaikyti savivaldybės sprendimą nutraukti nuomos sutartį su šilumos operatoriumi. Piketas vyks savivaldybei perimant valdyti pagrindinę išnuomotą miesto katilinę ir operatoriaus administracines patalpas.

„Ši sutartis atnešė miesto žmonėms milijoninę skriaudą“, – sako vienas iš piketo iniciatorių, miesto bendruomenės tarybos narys Mindaugas Tamošiūnas. Pasak jo, sutartis paliko laisvas rankas nuomininkui manipuliuoti iš savivaldybės įmonių išsinuomotu turtu, o ketinimai renovuoti šilumos ūkį ir nekelti kainų liko neįgyvendinti.

„Buvome susitikę su valdžios atstovais ir gavome pažadą, kad rajono savivaldybė niekada daugiau neišnuomos privatininkams jokio Ukmergės energetikos objekto ir nustatant šilumos kainas dalyvaus Ukmergės miesto gyventojai“, – teigia M. Tamošiūnas. Jei šio pažado bus nesilaikoma, kitą piketą gyventojai žada organizuoti prieš savivaldybę.

Penkerius metus su šilumos operatoriumi bandžiusi susitarti Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Ukmergės šilumos ūkis nuo 2000 m. buvo išnuomotas privačiai bendrovei UAB „Energijos taupymo centras“ ir UAB „Miesto energija“. Pastaroji grubiai pažeidinėjo sutarties sąlygas ir nevykdė įsipareigojimų. Ukmergės rajono apylinkės teismas įpareigojo UAB „Miesto energija“ perduoti savivaldybei jos įmonėms priklausantį ir naujai sukurtą turtą.

Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...