2010 Spalio 07

Premjeras

Ukmergės valdžia privalo laikytis įstatymų

veidas.lt

Ukmergės savivaldybė, nutraukusi sutartį su privačia šilumos tiekimo įmone, elgėsi neatsakingai, teigia premjeras Andrius Kubilius. Jis teigia neginantis privačių bendrovių interesų, tačiau mano, jog reikia laikytis įstatymų.

“Mes esame teisinės valstybės pusėje. Sutarties sudarymas ir sutarties nutraukimas turi remtis įstatymais, teisinės valstybės principais. Savivaldybė, pasirinkdama tokį sutarties nutraukimo būdą, kokį ji pasirinko, elgiasi, mano manymu, nelabai apgalvotai ir atsakingai”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Jis pabrėžė, kad sutartis apibrėžia abiejų pusių įsipareigojimus, todėl Ukmergės valdžia turėtų prisiimti atsakomybę.

“Jeigu savivaldybė elgsis kaip kažkoks savavališkas visų procesų dalyvis, nepaisys to paties nuomininko teisėtų interesų, be abejo, kad susilauks ilgų teisinių ginčų. Privatus asmuo, privati bendrovė savo interesus gins teismuose ir, gali būti, kad išsireikalaus tikrai nemažų kompensacijų. Apie tai antradienį mes ir informavome ir savivaldybės merą – jie neturėtų galvoti, jog nuostoliai būtų vėliau padengiami iš valstybės biudžeto, kitaip sakant kitų savivaldybių gyventojų sąskaita”, – kalbėjo A.Kubilius.

Vyriausybės Krizių valdymo komitetas trečiadienį pareiškė, kad atsakomybė už padėtį Ukmergėje tenka rajono savivaldybei, kuri iš savo biudžeto turės apmokėti išlaidas, kurios gali siekti nuo keliolikos iki kelių dešimčių milijonų litų.

Dėl skirtingai suprantamų teismų nutarčių savivaldybei bei verslininkams nesutariant, kas turi tiekti šilumą Ukmergėje, rajone rugsėjo 28 dieną paskelbta ekstremali padėtis. Vyriausybė mano, kad ją reikėtų atšaukti, nes jokios ekstremalios padėties nebėra.

Kol rajone bus atšaukta ekstremali padėtis, Kainų komisija sustabdė buvusios šilumos ūkio nuomininkės privataus kapitalo įmonės “Miesto energija” licenciją, o šilumą pradėjo tiekti Ukmergės rajono savivaldybės bendrovė “Ukmergės šiluma”.

Ukmergės savivaldybė pavasarį vienašališkai nutraukė sutartį su “Miesto energija” dėl esą per didelių šilumos kainų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. piotr piotr rašo:

  Kažkas tai privalo reaguoti į monopolistų apetito augimo ir
  užtenką tylieti,žmonių kantrybe turį rybas ir su tuo reikia skaitytis
  o nepataikauti jiems.Įstatymai priimamį kad tarnautų piliečiams ir
  rybuotų turtingųjų apietyta,minėta situaciją parodė kas ir kaip yra pas mus ir kas kam tarnauja.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...